Kırsala Dönmek İsteyenlere 30 Bin TL Verilecek

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin karar ile 18-40 yaş arasındaki kişilere kırsala dönmeleri durumunda 30 bin lira hibe edilecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Karar” Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kırsalda yaşayan genç çiftçilerin yaşadıkları yerlerde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ve tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelere 30 bin TL’ye kadar hibe ödemesi yapılacak.

18-40 yaş arasında olan ve ikameti nüfusu 20 binden az olan kırsal yerleşim yerlerinde bulunan genç çiftçilerin düzenleyebileceği projeler 3’e ayrılmış:

  1. Bitkisel üretime yönelik projeler
  2. Hayvansal üretime yönelik projeler,
  3. Yöresel tarımsal ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler

Bu projeleri düzenleyenler program ile verilen hibeden sadece bir kez yararlanabilecekler. %0,2 oranında bir hizmet komisyonu ile verilecek hibelerden yararlananlar, bakanlığın bu projelere sağladığı benzer hibelerinden yararlanamayacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu