Kış mevsimine hazır mısınız?

Nerede fiziksel bir dağınıklık varsa orada ruhsal olarak da bir dağınıklık vardır.

Yaşadığımız, içinde vakit geçirdiğimiz alanların temizliği bizi psikolojik olarak da daha huzurlu ve sağlıklı hissettir. İçinizi rahat ettirecek, huzurlu bir kış mevsimi yaşamak istiyorsanız size birkaç önerimiz var.

Kitaplıklarınızda yer açın

Kitaplıklarınızda sakladığınız, köşeye sıkışmış dergileriniz, biriktirdiğiniz gazete ekleriniz veya artık kitaplığınızda tutmak istemediğiniz kitaplarınız olabilir. Hepsini elden geçirin ve ayıklayın. Eski dergilerinizi geri dönüşüm kutularına bırakabilirsiniz. Okumayı düşünmediğiniz kitaplarınızı da bağışlayın.

Kışlık giysileri çıkarmanın zamanı gelmek üzere. Peki kışlık kıyafetleriniz için yeterince yeriniz var mı? Dolabınızda bulunan yazlık ve sonbaharlık kıyafetlerinizi elden geçirerek, uzun zamandır giymediğiniz giysilerinizi ayıklayın. Giysilerinizi elemekte zorlanıyorsanız şöyle bir yol izleyebilirsiniz; dolabınızdaki tüm giysilerinizi gözden geçirin. Son bir yıl içinde hiç giymediğiniz , zarar görmüş ve eskimiş kıyafetlerinizi bir kenara ayırarak kutulayın. Kendinize biraz zaman verin, o zaman içinde kıyafetlerinizi kutularından çıkarmaya hiç ihtiyaç duymuyorsanız, onlara ihtiyacınız yoktur. Bu kıyafetlerinizi elden çıkararak, dolaplarınızdaki fazlalıklardan kurtulun ve yeniye yer açın.

Kış Bitkileri: Bazı çiçekler ve bitkiler yazın güneşi severken kışın kapalı alanlara ihtiyaç duyarlar. Evinizde kış bitkileriniz varsa, genel düzenini oluşturarak temizliğini yapın ve bitkilerinizi doğru yerlerine yerleştirin.

Duvarlar: Bir evi en ferah gösteren noktalardan biridir. İç mekanlarınızda yapacağınız boya ve badana işlemleri evinizi ferahlatır, genel havasını temizler ve yeni bir görüntü oluşturur.

Tüm bu düzenlemelerden sonra iç mekanlarınızdaki ferahlama hissi size huzur ve enerji verecektir. Evlerinizde sağlıklı yaşamak için fazlalıklarınızdan arının ve kendinize yer açın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu