Kısa Vazolara Çiçek Yerleştirme

Evinizdeki kısa vazo veya kaselere çiçek yerleştirerek, farklı aranjmanlar oluşturabilirsiniz. Ancak bu tip vazoların içinde çiçeklerin sabit durabilmesi için bir ön hazırlık gerekir.

Evi yuvaya dönüştüren detaylardan biri de canlı çiçeklerdir. Canlı çiçekler ile dolu bir ev, adeta mutluluk saçar. Evinizdeki vazoları kullanarak, rengarenk aranjmanlar hazırlayabilirsiniz.

Kısa vazo ve kaseleri de aranjmanlarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz. Bu kısa vazo ve kaselerin içine çiçekleri yerleştirmek genellikle zahmetlidir. Çiçekleri sabitleyebilmek için kısa bir ön çalışma gerekir. Bunun için bitki bandı kullanabilirsiniz.

Kısa Vazolar

Çiçekleri yerleştirmek istediğiniz kasenin içine boydan boya, sıralı bir şekilde bitki bandını gerin. Aralıkların yaklaşık 3,5 cm olması yeterlidir. Boydan boya bant gerdirme işlemini tamamladıktan sonra ilk sıraya dik gelecek şekilde, ikinci sırayı da yine aynı aralıklarla gerin. Bunu yaparken, kasenin üzerinde küçük ızgara delikleri oluşturmayı amaçlıyorsunuz. Kare kare boşlukları hazırladıktan sonra, çiçek saplarını her bir karenin içine yerleştirecek şekilde gerekli kısalıkta kesmek gerekir. Çiçeklerin sapları yaklaşık olarak kase derinliğinin iki katı uzunlukta olmalıdır.

Çiçekleri yerleştirirken, önce büyük çiçeklerden başlayıp, en son küçük çiçekleri yerleştirin. Kenarlara da çiçek yerleştirmeniz, bantların görünmesini engeller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu