Kışın Bakabileceğiniz Çiçekler

Soğuk havalardan kolay kolay etkilenmeyen çiçekler ile kış bahçenizi oluşturabilirsiniz. Kışın bakabileceğin çiçekler hangileridir?

Kış Çiçekleri

Çuha Çiçeği

Çuha, soğuk havayı çok sever. Bu yüzden evde kış aylarında bakmak için çok idealdir. Soğuk havada çiçeklenir. Çok şiddetli olmadıkça güneş ışığını sever. Ama en iyi gelişimini yarı gölge ortamlarda sağlar. Geniş saksılara dikilmelidir. Renk seçeneği fazladır. Nemli toprağı sever, ancak aşırı su verilmemelidir.

Atatürk Çiçeği

Latince adı “Poinsettia” olan Atatürk çiçeği, kış aylarında bakımı kolay olan bir bitkidir. En önemli özelliği, yapraklarının seralarda karartma işlemi sonucu kırmızı renge dönüştürülmesidir. Bu kızaran yapraklar, çoğunlukla çiçek sanılırlar. Ancak çiçekleri yaprakların arasında gizlenir, küçük ve sarı renktedirler. Bakımı kolay bir bitkidir. Nemi sever. Çiçekliyken çok su verilmemelidir. Doğrudan güneş ışığı da çiçeğinize zarar verebilir.

Siklamen

Kış aylarında bakımı kolay bir diğer çiçek ise Siklamen’dir. Soğanlı bir bitkidir. Uzun ömürlüdür. Yaprakları kalp şeklindedir. Serin ortamları sever. Bu konuya çok dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, yapraklarına su değdirilmemesi önemlidir. Renk seçeneği açısından zengindir. Evinizde kışın bakmak için hem çok elverişli, hem de çok estetik bir çiçektir.

Bu dayanıklı ve estetik çiçeklerle, kış aylarında da bitkilerinizden uzak kalmamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu