Kısıtlı Bütçeyle Dekorasyonun Püf Noktaları

Dekorasyon büyük bütçeler gerektirmez. Küçük bir bütçe kullanarak sizi yansıtan, kullanışlı ve zevkli bir tasarımla kendi dekorasyonunuzu yapabilirsiniz.  

Göze hoş gelen bir dekorasyonu kısıtlı bir bütçeyle de yapabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu için güzel bir fikriniz varsa, bunu kısıtlı bir bütçeyle de gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan doğru malzemelere ve doğru çözüme ulaşabilmek.

Ucuz Dekorayon

Öncelikle yönteminizi belirleyin

  1. Eğer aceleniz yoksa, dekorasyonunuzu oluşturmayı zamana yayabilirsiniz. Böylece istediğiniz her parçayı paranız oldukça alabilirsiniz. İstediğiniz masa pahalıysa, önce sandalyeleri alıp masrafı azaltabilirsiniz. Bir sonraki ay da masayı alırsınız.
  2. Büyük yapı marketlerde demonte halde satılan ürünler daha ucuz olabilmektedir. Demonte halde alacağınız ürünleri kendiniz evde monte edebilirsiniz. Böylece istediğiniz ürüne daha ucuza sahip olabilirsiniz.
  3. Eşyalarınızı farklı yerlerden temin edebilirsiniz. En sevdiğiniz ürünlerin pahalı olanlarını alırken, daha az göze görünür olanlara daha az para harcayabilirsiniz. Hatta bazı ürünleri ikinci el alabilirsiniz.

Dekorasyonu ile ön plana çıkan evlerde genelde klasik bir tarz kullanıldığını görürüz. Bu evler klasik ve sade bir görünümdedir. Modern eşyalar, açık renk boyalar ve çarpıcı bir parça ile dekorasyon tamamlanır. Siz de evinizde fazla eşya kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Böylece daha az eşya almanız gerekir.

Her kadının gardırobunda bulunan bir beyaz gömlek gibi, dekorasyonda da bu fikri akla getirebilirsiniz. Evinize sadeliğin hakim olmasını sağlayın. Düz renk mobilyalar evinize modern bir hava katacaktır. Eğer seviyorsanız dekorasyonunuzda bitki kullanın.

Ucuz Dekorayon

Renklerin uyumuna dikkat edin

Mobilya renklerinin birbirini tutmaması ne kadar para harcanırsa harcansın bir evi kötü gösterecektir. Evinizde renk uyumuna dikkat edin. Takım almasanız bile aldığınız her bir parçayı birbirine uydurmaya çalışın. Hem takım alarak fazla para harcamamaya özen gösterebilirsiniz, hem gereksiz bir eşyla almamış olursunuz, hem de uyuma dikkat edersiniz.

İkinci el revaçta

Eskiciler hemen hemen her semtte bulunmaktadır. Dekorasyonunuzda eskicilerden de faydalanabilirsiniz. Biçimini beğendiğiniz bir eşyayı alarak üstünde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Ahşap mobilyaları boyayabilir, koltuklarını yüzünü değiştirebilirsiniz.

Ucuz Dekorayon

Ucuza pek çok eşya almak yerine, elinizdeki parayı iyi ama az eşya için kullanabilirsiniz. Evinizi aksesuara boğmanız da yanılgı olabilir. Çok süs şıklık demek değildir. Kararınca kullanacağınız aksesuarlar evinizi şık gösterebilir. Şık bir vazo ya da şık bir tablo bazen bir oda için yeterli olabilmektedir.

Her şeyden önemlisi dekorasyonunuzda zevkinizi ön planda tutun. Beğenmediğiniz hiçbir parçayı ucuz olduğu için almayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu