Kitaplık alırken…

Kitaplarınız raflara sığmaz oldu ve bir kitaplık almaya karar verdiniz. aradığınızı kolayca bulabilmek, kitaplarınızın derli toplu durmasını sağlamak amacıyla alacağınız kitaplığın nasıl olmalıdır?

Kitaplık alırken, kitaplığı yerleştireceğiniz alanın ölçülerini göz önünde bulundurun. Kitaplığı odanın boş bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Kitaplığı almadan önce mutlaka kitaplığı yerleştireceğiniz yere karar verin. Ölçülerini belirleyin. Aksi takdirde aldığınız kitaplık, yerleştirmeyi düşündüğünüz yere uymayabilir. 

Alacağınız kitaplığın sedir, ceviz, iroko, tik ve maun gibi ağaçlardan yapılmış olmasını tercih edin. Bu ağaçlar dayanıklı oldukları için kitaplığınızı da uzun süre kullanabilirsiniz. 

Kitaplıkta dikkat edilmesi gereken en önemli şey, rafların boyudur. Kitapların düzgün bir şekilde raflara sığması gerekir. Kitaplarınızın yüksekliğini ölçün ve kitaplığın raf ölçülerini kitaplarınızın boyuna göre seçin. Farklı bir alternatif olarak, kitaplığın raflarını ayarlanabilir olarak seçebilirsiniz. Ayarlanabilir raflar kitapları yerleştirirken, size esneklik sağlayacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu