Kıyafete Bulaşan Pas Lekesi Nasıl Temizlenir ?

Metalin oksitlenmesi sonucunda oluşan pas lekesi çoğu zaman makinelerin yoğunlukta olduğu ortamlarda çalışan insanların kıyafetlerine bulaştığı gibi, evlerde bulunan çamaşır makinelerinin de paslanması sonucunda medyana gelebilmektedir.

Su ya da nem, demirle temas ettiğinde pas lekesi oluşur. Giysilerinizde meydana gelen pas lekesini çıkarmak mümkün.

Doğal Temizleyicilerden Faydalanın

Kıyafetlere nereden ve nasıl bulaştığı çoğu zaman fark edilmeyen bu leke temizlenmesi güç bir leke, olarak algılanmaktadır. Oysa ki pratik bilgiler ile bu leke kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Kıyafetlerinize bulaşan pas lekesini temizlemek için limon suyu ve güneş enerjisi  yeterli olacaktır. Limonun içerisinde yer alan sitrik asit pasın temizlenmesine yardımcı olarak kumaştan lekeyi çıkarır.

Pas sorunu ile karşılaştıysanız eğer, kıyafetinizin paslanan bölgesine limon sıkın veya limon suyu dökün, daha sonra kumaşın limon suyunu emmesi için bir süre bekleyin.  Kumaş limon suyunu emdikten sonra kıyafetinizi güneş gören bir yere asın ve kurumaya bırakın.

Limon suyu güneş ile buluşarak, kıyafetinize bulaşan lekeyi temizleyecektir. Lekeden arınmış giysiyi daha sonra soğuk su ile yıkamayı da unutmamak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu