Kızartma Kokusu Mutfaktan Nasıl Çıkarılır?

Kızartma kokusu kızartma yapıldığında tüm mutfağa yayılır. Mutfağa sinen kızartma kokusu birkaç kolay yöntemle yok edilebilir.

Kızartma oldukça lezzeli bir besindir, fakat yapıldığında geride bir keskin bir koku bırakır. Mutfağa sinen kızartma kokusundan yalnızca pencere açarak kurtulamasınız. Kokudan kısa sürede kurtulabilmek için birkaç kolay önerimiz var.

Kızartma Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Sirke Kullanabilirsiniz.

Kızartma yaptıktan sonra mutfağınızı temizlerken sirke kullanabilirsiniz. Temizlik suyunuza bir miktar sirke ilave edin. Mutfağınızı bu suyla yıkayın. Kokunun giderilmesinde bu işlem işe yarayacaktır.

Nane ya da Fesleğen Kullanın.

Bir tencereye su doldurup tencereyi ocağa koyun. Tencerenin için nane ya da fesleğen ilave edin. Su kaynayıp buharlaştıkça etrafa yayılan nane ya da felseğem kokusu kızartma kokusunu bastıracaktır.

Karanfil ya da Tarçın Kullanın.

Yine aynı şekilde, bir tencerenin içine su koyun ve tencereyi ocağa yerleştririn. Ardından tencerenin içine tarçın ya da karanfil ilave edin. Su kaynadıkça tarçın ya da karanfilin kokusu hem mutfağınızın mis gibi kokmasını sağlar, hem de kızartma kokusunu yok eder.

Diğer Yöntemler

  • Yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra ilaveten başka yöntemler de kullanmalısınız.
  • Her şeyden önce mutfağın penceresini açın. Ev iyice havalansın.
  • Kızartmadan sonra tavanızı yıkarken limon ya da portakal kabuğu kullanabilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak evinize sinen kızartma kokusundan kurtulabilirsiniz. Kızartma yaparken çocukları korumak için mutfaktan uzak tutmalısınız. Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu