Klasik Mavi İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Klasik mavi bu yılın rengi olarak seçildi. Pantone, 2020 için yılın rengini, klasik mavi olarak belirledi. “Zamansız ve kalıcı bir mavi” olan ve “alacakaranlıkta gökyüzünü düşündüren” klasik mavi ile ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Görünen o ki yılın rengi birçok iç tasarımcının gözdesi. Insider dört iç tasarımcı ile konuştu: Black Lacquer Design’ın kurucusu ve tasarımcısı Caitlin Murray; JSE Design CEO’su ve sahibi Jared Epps; Moore House Interiors’un kurucusu ve baş tasarımcısı Ashley Moore; ve Maggie Griffin Design’ın kurucusu ve baş tasarımcısı Maggie Griffin. Tasarımcılara gör yılın en yeni rengi evde nasıl kullanılır?

Klasik Mavi ile Dekorasyon

Courtesy of Mary Costa Photography

Klasik mavi, bir odaya vurgu katmak için kanepelerde kullanılabilir.

Los Angeles’taki Black Lacquer Design’ın kurucusu ve tasarımcısı Caitlin Murray, Insider’a verdiği demeçte, “Gölgeyi büyük mobilya parçaları, özellikle esnek bir kadife kanepe yoluyla birleştirmenin hayranıyım.”

Courtesy of Mary Costa Photography

Klasik mavi ile göz alıcı bir duvar vurgusu yapabilir.

Brooklyn, New York’ta JSE Design’ın CEO’su ve sahibi olan iç mimar Jared Epps, genellikle koyu maviyi boya rengi olarak kullandığını, ancak aynı zamanda bir alanın ana rengi olarak kullandığını söyledi. “Bir keresinde rengi bir ev ofisinin tüm duvarlarında kullandım ve gerçekten zengin bir görünüm verdi,” dedi Epps. “Ama bir yatak odası veya yaşam alanı için, vurgu rengi olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim.”

Courtesy of Mary Costa Photography

Klasik Mavi boyalı mobilya, nötr bir banyoya ilgi katabilir.

Tomball, Teksas’taki Moore House Interiors’un kurucusu ve baş tasarımcısı Ashley Moore, bu banyo alanını koyu mavi dolaplarla tasarladı. Moore, “Her zaman mavinin nötr olduğuna inandım ve bunun 2020 için renk olduğunu görmekten heyecan duydum,” dedi. “İster bir mutfak adası, ister ıslak bar dolapları için bir banyo mobilyası olsun, bu renk çeşitli şekillerde kullanılabilir.”

Courtesy of Eron Rauch Photography

Koyu mavi renk tonunda yeni bir boya tabakası da mutfak dolaplarını ve dahili depolamayı renklendirebilir.

Murray, yukarıdaki resimde mutfak dolabında klasik mavinin esintili bir boya rengi kullandı ve birincil rengi lüks siyah beyaz bir tezgah ve metal aksanlarla eşleştirdi. Murray, “Herhangi bir alan, bu birincil renk tonunun vuruculuğundan yararlanabilir.” dedi.

Courtesy of Mary Costa Photography

Zengin mavi renkteki bir alan halısı, açık konsept bir alan için toparlayıcı olabilir.

Black Lacquer Design’dan Murray, mutfak alanını açık konsept bir alanda oturma odasından ayırmaya yardımcı olmak için mavi esintili bir halı kullandı. İç mimar Jared Epps, zengin halıya yaşam alanınıza bir dokunuş katmanın bir yolu olarak dokulu halılar da önerdi. “Her zaman insanlar tek bir renkten ilham aldıklarında, aynı gölgenin farklı doku ve malzemeleriyle oynaması gerektiğini söylerim” dedi.

Courtesy of JSE Design

Klasik mavi odadaki tek renk olması gerekmeyebilir.

Epps tarafından tasarlanan bir oturma odası, renkli kitaplık ve cesur duvar sanatı ile uyumlu mavi tonlu sandalyelerle geniş bir renk yelpazesine sahiptir. “Bence insanlar bu kadar zengin bir gölge olmasına rağmen bundan korkmamalılar,” dedi Epps.

Courtesy of Grace Laird Photography

Klasik mavi yastık, vazo ve mutfak gereçlerinin rengi için de kullanılabilir.

Yatak odasını tasarlayan Moore, “Klasik maviyi özellikle bir deri kanepeye konulan yastıklarda kullanmayı ve vazolar, kilimler, battaniyeler ve hatta mavi detaylara sahip mutfak gereçleri kullanmayı seviyorum” dedi.

Kaynak: Insider

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu