Klima Modelleri Sayesinde Dilediğiniz Sıcaklığı Yakalayın

Klima modeli ile evinizde istediğiniz sıcaklığa kavuşabilirsiniz. Peki hangi modeli seçmelisiniz?

Yaşadığınız ya da çalıştığınız ortamın sıcaklık değerini optimum seviyede tutmak için tasarlanan klima sistemleri, yaz kış demeden dört mevsim boyunca ihtiyaç duyduğunuz iklimlendirme çözümlerini başarıyla hayata geçirir. Bu modeller, yazın ortamı serinletmek, kışın da ısıtmak için kullanılan fonksiyonel, etkili ve son derece konforlu iklimlendirme ekipmanlarıdır. Kullanılacağı alana göre farklı boyut, tasarım ve BTU kapasitelerinde üretilen klimalar, ortama ve koşullara uygun olarak seçildiğinde kalıcı, verimli ve etkili iklimlendirme çözümleri sağlar. Ortamınıza göre seçebileceğiniz klima modeli kaset tipi, duvar tipi ve multi split gibi farklı çeşitlere ayrılır.

Fonksiyonel Özellikler Sunan Duvar Tipi Klima Modelleri

En çok tercih edilen klima türlerinin başında yer alan ev tipi ya da diğer adıyla duvar tipi klimalar; klima dendiğinde akla ilk olarak gelen klima türleridir. Duvarın üst kısmına monte edilen iç ünitesi ve bina dışına monte edilen dış ünitesi ile soğuk ve sıcak hava akışı sağlayan bu split klima modelleri; eviniz, ofisiniz, küçük ve orta ölçekli tüm kapalı mekânlarınız için idealdir. Son derece tasarruflu olan bu klimalar, yalnızca mekanlarınızı iklimlendirmekle kalmaz aynı zamanda ortamdaki tozları yakalayarak havayı temizler ve nem oranını dengeler. Düşük enerji tüketimi ve yüksek performanslı çalışma gücü ile bütçe dostu olan bu cihazlar, 9000 BTU ile 24.000 BTU arasında değişen iklimlendirme kapasitelerine sahiptir. FujiPlus’ın sunduğu New Sakura, Kyoto, Shina, Nebula ve İro serisi klimalar farklı kapasite ve özelliklere sahiptir ve birbirinden farklı iklimlendirme çözümleri sunar.

Klima modelleri
Klima modelleri

Tek Bir Dış Ünite ile Birden Fazla İklimlendirme Çözümü Sunan Multi Split Klimalar

Eğer evinizde birden fazla odada iç üniteye ihtiyaç duyuyorsanız Multi split klimalar tam size göredir. İç ünite ihtiyacının daha fazla olduğu kapalı mekanlar için tasarlanan multi split klimalar, birden fazla iç ünitenin dışarıda bulunan tek bir dış üniteye bağlanması demektir. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, ofisinizin veya evinizin diğer odalarında da birer klima olmasını istiyorsanız multi split klimaları tercih edebilir ve bu sayede bir adet dış ünite ile birden fazla klimaya sahip olabilirsiniz. Çoklu split klimalar, farklı alanlarınızın ısıtılmasını ya da soğutulmasını tek merkezden kontrol etme imkanı sağlar. Binanın dışına bağlanan bir dış ünite ile çalışan tüm klimalar hem enerji tasarrufu hem de soğutma ve ısıtmada yüksek konfor sunar. Multi split klima sistemine 8 adete kadar split klima entegre edilebilir. Multi split klimalar; duvar tipi, kanallı ve kaset tipi, yer/tavan tipi klimalar olmak üzere bazı çeşitlere ayrılır.

Çok Yönlü İklimlendirme Sağlayan Kaset Tipi ve Salon Tipi Klima Modelleri

İç ünitesi tavan boşluğuna yerleştirilirken dış ünitesi ise tavana monte edilen ve 4 yönlü ısıtma ve soğutma özelliği sağlayan kaset tipi klima modelleri, hareketliliğin ve yoğunluğun fazla olduğu ve eşit hava salınımı gereken mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre farklı BTU kapasiteleri sunan kaset klimalar daha çok ticari işletmeler tarafından tercih edilir. Salon tipi klimalar ise zeminde kullanılan ve büyük evlerde, hastanelerde, otellerde, büyük ofislerde ve buna benzer büyük ölçekli alanlarda kullanılmak için tasarlanmış olup daha güçlü hava sirkülasyonu sağlayan klima modelleridir. 24.000 BTU ile 48.000 BTU arasında kapasitelere sahip olan salon tipi klima modellerinin silindirik tasarımlı çeşitleri de vardır.

Siz de ihtiyacınız olan klima modelini hemen inceleyebilir ve bütçenize uygun FujiPlus klima fiyatları ile kolayca satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu