Koçtaş’tan Atıklar için Geri Dönüşüm Projesi

Çevre bilincini artırmak amacıyla “Atık Ambalaj Geri Dönüşümü” adlı bir proje hazırlayan Koçtaş, Türkiye genelindeki mağazalarında oluşturduğu atık toplama noktaları ile elektronik atıkların dönüşümü ile tehlikeli atıkların imhasını sağlıyor.

“Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar”

Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar sloganıyla yola çıkan Koçtaş, Anel Doğa iş birliği ile Türkiye genelindeki mağazalarında oluşturduğu atık toplama noktaları ile ilk 6 ayda, 17,10 ton elektronik atığın geri dönüşümünü sağladı. 39,57 ton tehlikeli atığın imhasını da gerçekleştiren Koçtaş,i bugüne kadar 66 bin 582 ağaca bedel atık topladı.

Koctaş Geri DönüşümKoçtaş Çalışanları Eğitim Aldı

Koçtaş mağazalarında oluşturulan elektronik atık toplama noktalarında, kullanım süresi dolmuş elektronik ürünler tüketiciden alınarak, geri dönüşümü sağlanıyor. ÇEVKO Vakfı ile birlikte yürütülen Atık Ambalaj Geri Dönüşüm Projesi’nde daha fazla etkileşim ve dönüşüm sağlamak için Koçtaş çalışanlarına da eğitim verildi.

Çevreye duyarlı yatırımlar ve iş birlikleri ile geri dönüşüm ve tehlikeli atıkların imhası alanında önemli çalışmalar yapan Koçtaş, yaptığı çalışmalar ile tüketicilerin atıkların geri dönüşümü konusunda farkındalık kazanmasını amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu