Koltuk Kılıfı Nasıl Yenilenir?

Koltuk kılıfı kullanmak, koltukların yıpranmasını engellediği gibi, özellikle evcil hayvan ve çocuk bulunan evlerde temizlik açısından büyük kolaylık sağlıyor. Dekorasyonda değişiklik için de kolaylık sağlayan koltuk kılıflarını pratik öneriler ile zorlanmadan değiştirebilirseniz.

Koltuk kılıflarını değiştirmek için kumaş seçerken, ev dekorasyonunuzu ve koltuğun bulunduğu bölümdeki duvar renklerini göz önünde bulundurmanız önem taşıyor.

Eviniz için en uygun olan koltuk kılıflarını seçtikten sonra, koltuğunuzdaki eski kılıfı dikkatli bir şekilde çıkarmanız gerekiyor. Çıkaracağınız kılıfı başka şekillerde kullanabileceğinizden, bu aşamada özenli davranmanız gerekebilir. Koltuktaki kılıfı çıkarırken, zımba ve silikon gibi yardımcıları da çıkarmanız gerektiğini unutmayın.

  • Kılıfı söktükten sonra, koltuk süngerlerini kontrol etmeyi unutmayın. Yıpranan koltuk süngerlerini uygun fiyatlarla yeni süngerlerle değiştirerek, koltuğunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Ancak süngerlerin deforme olmadığını düşünüyorsanız, değiştirmenize gerek yoktur.
  • Yeni koltuk kılıfını koltuğunuza yerleştirirken, zımba ve silikon gibi yardımcıları kullanabileceğinizden emin olun.
  • Kumaşı koltuğunuzun ölçülerine göre kesin. Koltuğunuzun ölçüsünü almak yerine, eski kılıfın ölçülerini kullanabilirsiniz.
  • Ahşap zımbasını kullanarak, yeni koltuk kılıfını, iskelete sabitleyin. Sabitleme işlemi sırasında, kumaşın yeterince gergin olduğundan emin olun.
  • Kumaş kenarından ip çıkmasını engellemek için, yarım santim alta kıvırarak sabitleyebilirsiniz.
  • Sabitleme işleminden sonra, kılıf ve koltuğun iskeletinin kesiştiği alanlarda dekoratif fitiller kullanarak kaplama işlemini tamamlayın.

Hazır koltuk kılıfları kullanmak yerine, zevkinize ve evinizin dekorasyonuna göre seçtiğiniz kumaşlar ile istediğiniz şekilde koltuk kılıfları elde edebilir ve koltuğunuz kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu