Koltuk, puf ve kanepe seçim önerileri

Alışveriş sırasında, özellikle de büyük mobilyaların satın alımında ani kararlar verilmemesi, pişmanlık yaşamamak adına önemlidir.

Koltuk, puf ve kanepe satın alırken doğru seçimler yapmak mümkündür. Her zaman kanepe ile mükemmel uyumu yakalayabilecek bir koltuk satın almak gerekli değildir.

Koltuğun başlı başına bir mobilya olarak değerlendirilmesi önerilir. Konforlu, fonksiyonel ve dikkat çekici bir model seçimi yapılabilir.

Puf satın alırken, tasarımı ve formu ile kanepe ya da koltukla uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Ayakların dinlendirilmesi için, pufun yerden yüksekliğinin ölçülerek

alımına karar verilmesi önerilir. Ayrıca, kolay hareket ettirilebilen ve sağlam olan modellerden yana seçim yapılması tavsiye edilir.

Kanepe alırken, doğru formda seçim yapılması önem taşır. Çok yuvarlak ya da çok düz formlardan ziyade, arada kalan bir form tercih edilmesi önerilir. Ayrıca kanepe satın alırken, nerede kullanılacağının önceden tespit edilmesi önemlidir. Örneğin pencere önünde kullanılması planlanan kanepenin sırt kısmının kısa olan bir model olması önerilir.

Döşeme seçiminde dikkat çeken kumaşların kanepeyi vurgulayacağı bilinmelidir.

Kanepede, sade ve pastel renklerin seçilmesi ile modern bir etki yaratılabileceğinin unutulmaması önerilir.
Siz de, bu bilgiler ile mobilya seçiminizi doğru şekilde yaparak, hem konforlu, hem de estetik görünümlü bir dekor elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu