Koltuk Yastıkları ve Örtüler

Ev dekorasyonunda kolaylıkla ve küçük bütçelerle fark yaratacak aksesuarlar; koltuk yastıkları ve örtülerdir. Mevsimine göre, farklı renk ve dokularda yastıklar ile örtüler, evin atmosferini tamamen dönüştürebilir.

 Bir odadaki yumuşak eşyalar, o odada zaman geçirme isteği uyandırır. Koltuk yastıkları, örtüler ve battaniyeler konfor sağladığı gibi, odanın dekorasyonunu da değiştiren unsurlardır. Bu aksesuarlarla bir odanın dekorasyonundaki renk paletini değiştirebilir, oranlarla oynayabilir veya ihtiyaç olduğu kadar sofistike bir hava katabilirsiniz.

Kumaşın, bulunduğu ortama lüks katma özelliği bulunur. Kumaşın dokusunu adeta gözlerinizle ‘hissedersiniz’: kadifenin yumuşaklığı, yünün sıcaklığı ve ipeğin serin, kuru ağırlığı. Basit bir koltuk, üzerine atılan kaşmir bir örtü ile bir anında görkemli bir hal alır. Üzerinde eski nakış işi bulunan bir yastık, klasik bir koltuğa çekicilik katar.

Yastık ve örtüler, bir mekana renk katmanın da pratik yoludur. Canlı renklerle kapladığınız birkaç yastık ile odaya renk verirsiniz. Mevsim değişikliği de genellikle ev dekorasyonunda farklı renk ve dokularla, değişiklik isteği yaratır. Kışın zengin yün ve kadifeleri, baharda pamuklu ve keten kumaşlara yer verir. Bir dolabınızı mevsimsel ev aksesuarlarına ayırarak, mevsim geçişlerinde evinizin havasını konfor sağlayacak şekilde yenileyebilirsiniz.

Döşemeli mobilyaların yastıklarını yenilemek de, çoğu zaman dramatik biçimde yenilenme sağlar. Ev tekstilinin farkında olmak, olası yeniliklere de açık olabilmeyi beraberinde getirir.

Yastık ve örtüler, evinizi istediğiniz şekilde dekore etmeniz konusunda özgürlük sağlar. Eviniz için sade mobilyalar seçebilir ve bu mobilyaları sayısız kombinasyondaki farklı yastık ve örtülerle, renklerine ve dokularına göre giydirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu