Koltuklarınıza bahar havası katın

Baharı yaşadığımız bu günlerde, koltuklarınızı kolaylıkla renklendirebilirsiniz.

Hem eski koltuklarınızı değerlendirebilir, hem de baharın renkleriyle evinizi dekoratif hale getirebilirsiniz. Eskimiş koltuklarınızın yapısını seviyor ancak kılıfının yıpranmış görüntüsünden rahatsız oluyorsanız, kolaylıkla kılıfını değiştirebilir, böylece tazelenmiş bir koltuk takımına sahip olabilirsiniz. Öncelikle evinizin dekorasyonuna uygun renklerde kumaş seçimi yapmalısınız. Kumaşı seçerken, daha hareketli bir ortam yaratmak istiyorsanız, canlı renkleri kullanabilirsiniz. Ancak daha sade tonlarda bir görünüm elde etmek istiyorsanız, beyazın duru görüntüsünden yararlanın.

 

Yeni kılıf ile değiştirdiğiniz koltuklarınızı farklılaştırmak için birkaç unsurdan daha yardım almalısınız. Renkli bir kılıf ile değişim yaptıysanız, yastıklar sayesinde odak noktaları oluşturabilirsiniz. Örneğin koyu pembe tonlarında kaplattığınız koltuğunuzu, desenli, sarı, mavi, pembenin tonlarının içinde bulunduğu dekoratif yastıklarla tamamlayabilirsiniz. Yastıklarınızla fark yaratmak istiyorsanız, kendi hazırladığınız yastıklarınızı dekoratif süsler ile daha hoş hale getirebilirsiniz. Mesela, üzerinde çiçek deseni olan bir yastığa, parlak taşlar ile farklı bir görünüm katabilirsiniz. Taşları çiçek deseninizin ortasında yer alan tohum şeklindeki alana yerleştirebilir, yastıklarınızın parıldamasını sağlayabilirsiniz.

 

Koltuk kılıfınızın rengini beyaz olarak seçtiyseniz, koltuk takımınızı daha dekoratif hale getirmek için yastıklarınıza oldukça büyük bir görev düşmektedir. Beyaz koltuk takımlarında bol yastık kullanımı, oldukça hoş bir görüntü yaratmakla beraber, göz alıcı bir ortam oluşturabilir. Ancak burada kullanacağınız yastık form ve renklerinin seçimi oldukça önemlidir. Yastıklarınızı farklı formlarda seçebilirsiniz. Eğer aynı formlarda olmasını arzu ederseniz de, desenlerde farklılıklar yaratabilmelisiniz. Çok sayıda, farklı renkli yastık kullanımı daha salaş bir görünüm yaratacaktır. Ancak dekorasyonunuzda çok renkli görünümün kötü duracağını düşünüyorsanız, bu durumda dekorasyonunuza uyacak iki ya da üç rengi belirlemek, yastıklarınızı o renklerde seçmek, eğer desenli seçilecekse de, az renk barındıran desenleri tercih etmek gerekir. Böylece kolaylıkla beyaz koltuklarınızı daha dekoratif hale getirebilirsiniz.

 

Yaza yaklaştığımız bu günlerde, evinizi kolaylıkla bahara hazırlayabilir, farklı alternatifler ile hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu