Koridorunuzun dekorunu unutmayın

Koridorlar, evde en çok dolaşılan, ancak dekoruna en az önem verilen alanlardır. Koridorları daha göz alıcı bir hala getirmek, daha işlevsel olmasını sağlamak için neler yapabilirsiniz?

* Dar koridorlarınızı daha geniş gösterebilmek için aynalardan yararlanabilirsiniz. Aynaların altına yerleştireceğiniz dresuarlar koridora zengin bir görünüm katabilir.

* Koridorunuzda modern bir hava yaratmak istiyorsanız, krom ya da camdan oluşan çerçevelere yer verebilirsiniz.

* Koridorunuz darsa, duvara sade bir askılık asabilirsiniz.

* Eski eşya satan dükkanlardan nostaljik bir duvar telefonu ya da bir avize satın alarak, koridorunuzda nostaljik bir hava yaratabilirsiniz.

* Duvarınıza astığınız bir yağlı boya tablosu da, koridorunuza hoş bir görünüm verecektir.

* Hareketli koridorlar yaratmak istiyorsanız, stickerlardan yararlanabilirsiniz.

* Koridorlarınıza rengarenk kilim ya da halılar yayabilirsiniz. Ancak koridorun tamamını kaplamamasına dikkat etmelisiniz.

* Koridor duvarlarınızı oda renklerinizden farklı boyayın. Odanızın duvar renginden bir ton açık ya da koyuya boyayacağınız koridorlar, kendini belli edecektir.

* Koridorunuzda merkez aydınlatmadan yararlanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız ışığın çok güçlü olmamasına özen gösterin.

* Koridorunuzun olduğundan ferah görünmesini istiyorsanız, parlak, beyaz ışık kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Koridorlar kapı açılınca göze ilk çarpan yerlerdir. Dışardan gelen birine evinizin dekoru hakkında bir fikir verir. Koridorunuzun dekoru, en az odanızın dekoru kadar önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu