Korse Temizliği Nasıl Yapılır?

Korse temizliği, korse yıkama korse kullanan herkesin merak ettiği konulardandır. Korse bakımına dair tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Korse, diğer günlük giyim eşyalarına benzemez. Korse zamanla vücuda şekil verebilir, sırt desteği verebilir ve duruşu iyileştirebilir. Korse çamaşır makinesine atılmamalıdır, çünkü uygun temizliği ve bakımı büyük dikkat ve özen gerektirir. Korse yıkama hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Korse Yıkanabilir mi?

Korse kullananların çoğu bu sorunun cevabını merak ediyor. Korseler sadece kumaş parçası değildir, metal malzeme, metal halkalar içerir. Dolayısıyla suyla temas etmesi durumunda bu parçalar paslanabilir. Bu sebeple kesinlikle korse kurutma makinesi veya çamaşır makinesine atılmamalıdır. Fakat elbette korse temizlenmelidir. Peki nasıl?

Korse Temizliği

Korseye Kuru Temizleme Yapılabilir mi?

Eğer korseniz aşağıdaki kumaşlardan biriyle yapılmışsa, korsenizi kuru temizleme yaptırabilirsiniz.

  • Saten
  • Deri
  • Kot
  • Pamuk

Korse Temizliği

Korseyi çamaşır makinesine atamıyorsanız ve kuru temizleme de yapılamıyorsa korse temizliği nasıl yapılır?

Korsenizi zemine düz bir şekilde yerleştirin, hafif nemli bir bez alın ve korseyi silin. Kurumasını bekleyin, işte bu kadar. Bunu rutin temizlik olarak önerebiliriz.

Bir bebek mendili kullanmayı deneyebilirsiniz. Yeni doğmuş bebekler için kullanılan temizlik mendilleri korse temizliğinde de kullanılabilir.

Korse temizliğinde votka, su karışımı da işe yarayabilir. Bire bir ölçüyle elde ettiğiniz karışımı bir sprey şişesine koyun. Her kullanımdan sonra korsenize bu karışımdan sıkın.

Korseyi illa ki suyla yıkamanız gerekirse ılık su kullanın. Kimyasal olmayan bir temizleyici ile korsenizi yıkayın, sğuk suyla durulayın ve çok fazla bastırmadan sıkın. Ardından bir havluya sararak suyunu alın. Son olarak da açık havada kurutun.

Korsenizin iç kısmına bir parça bez koyabilirsiniz. Böylece korse doğrudan vücudunuza temas etmeyeceğinden kötü koku da engellemiş olur. Kimse korsesinin kötü kokmasını istemez.

Temizledikten sonra, dolabınıza veya çekmecenize koymadan önce korsenizin tamamen kuru olduğundan emin olun. Herhangi bir giysi gibi korseler de küflenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu