Köşe Koltuk Takımları

L plan bir salonunuz varsa köşe takımları kullanarak ölü alanları değerlendirebilir ve salonunuzda bölümler oluşturabilirsiniz.

L plan koltuklar ile salonunuzu dikdörtgen ve kare olarak iki kısma ayırabilirsiniz ve her iki kısımda da ayrı olarak fonksiyonellik sağlanabilir.

L koltuk, odanın odak noktasının karşısına yerleştirilerek o alanda bir merkez oluşturulur. Salondaki diğer mobilyalar ve eşyalar da bu merkeze göre belirlenir. Dekorasyonda l koltuk kullanımı ile işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz.

Dekorasyonunda yenilik yapmak isteyenler için ilham alınabilecek l koltuk modellerini derledik.

Köşe Koltuk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salonunuzun daha modern bir görüntüye kavuşmasını istiyorsanız dekorasyonunuzda köşe koltuk kullanabilirsiniz.

Koltuk seçimini yaparken, kumaşının temizlenebilir malzemeden yapılmış olmasına önem verin. Kumaş değiştirerek koltukları uzun süre kullanmak için, koltuk mobilyasının sağlam olmasına dikkat edin.

Koltuk iskeletinin ve iç malzemesinin rahat edebileceğiniz şekilde tasarlanmış olup olmadığını, koltuk seçimi yaparken deneyimleyin. Koltuk kaplamasının iskeletinden köşelerine kadar, nitelikli şekilde dokunmuş olmasına dikkat edin.

Kumaş bağlantı yerlerinin, düğme ve fermuar dikişlerinin düzgün olup olmadığını kontrol edin. Minder kumaşlarının teyellenmiş olanındansa, dikiş ve fermuarlı olanını tercih edin.

Seçeceğiniz koltuk takımının, tasarım olarak, evin diğer mobilyaları ile uygun olmasına özen gösterin. Ev küçük ve koyacak eşyanız fazla ise, depolama için de kullanabileceğiniz baza tipi koltuk takımlarını tercih edin. Yerleştirileceği alan dar ise, ince iskeletli koltukları tercih edin.

Koltuğunuzun iskeletinin sağlam olmasına dikkat edin. İskeleti sağlam olmayan bir koltuk seçmeniz durumunda u koltuk uzun ömürlü olmayacaktır. Koltuğunuzun hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Dayanıklı malzemelerden yapılmış olan köşe koltuğu tercih etmelisiniz.

Köşe koltuk alırken salonunuzun boyutlarını göz önünde bulundurun. Salonunuzun büyük ya da küçük olması önemli değil. Önemli olan salonunuzuz boyutlarıyla doğru orantılı köşe koltuklar tercih edilmelidir. Köşe koltuğu kullanacağınız yeri ölçerek bir karar vermeniz önerilir.

Köşe koltuklarınızda kullanacağınız yastıkları dekorasyonunuzun diğer aksesuarlarıyla uyumlu tercih edebilirsiniz.

Köşe koltuk alırken salonunuzdaki diğer eşyaların boyutlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Böylece koltuğunuzun yerini değiştirmek istediğinizde diğer eşyalarınız sorun olmayacaktır.  Köşe koltuğunuzu salonunuzun dilediğiniz başka yerini de kullanabilirsiniz.

Köşe koltuğun sünger kısmının nasıl olduğuna dikkat etmelisiniz. Kumaşını da kolayca deforme olmayacak şekilde tercih etmelisiniz. Böylece koltuğunuzu uzun yıllar konforlu şekilde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu