Küçük ama kullanışlı oturma alanları

Küçük mekanların kullanışsız olduğunu düşünmeyin. Mobilya seçimi, mobilyaların odadaki dizaynı, seçilen renkler ve aksesuarlarla küçük ama kullanışlı oturma alanları yaratabilirsiniz.

Küçük mekanlar için yapılması gereken ilk şey, mekanı açık renge boyamaktır. Beyaz, bej, sarı, şampanya gibi pastel tonlar odanızı olduğundan daha geniş gösterir. Duvar ve mobilya rengi olarak tercihinizi açık renklerden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca açık renkler kullanıldığı her mekanı daha aydınlık gösterir. 

Mobilya alırken, detaysız formları seçebilirsiniz. Detaysız mobilyalar gözü yormaz ve odada kalabalık bir görünüm oluşturmaz. Kare ya da yuvarlak formlu küçük sehpalar oturma alanınız için uygun mobilyalar arasında yer alır. 

Odanızda CD, kitap gibi eşyalarınızı saklamak için bir depolama alanı oluşturmak istiyorsanız, modüler parçalar kullanabilirsiniz. Salonunuzda yer kaplamaması için kitaplık, vitrin gibi mobilyaların yerine duvara monteli rafları tercih edebilirsiniz. Bu raflar sayesinde aynı zamanda yer tasarrufu da sağlamış olacaksınız. 

Odanızı koltuklarla işgal etmeyin. Sehpanın altına saklayacağınız puflar mekana hem modern bir hava kazandırır hem de, yerden tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca pufları sehpanın altında gizlediğiniz için odada dağınık bir görüntü oluşturmaz. 

Aksesuar seçimi olarak, dikkat çekici bir lambader odanızda hoş bir hava yaratır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu