Küçük ama modern evler

Evinizin küçük olması kullanacağınız eşyaları kısıtlar ama evinizde modern bir dekor oluşturmanıza engel değildir. Küçük evinizi detaylarla, modern bir mekan haline getirebilirsiniz.

Duvarda ve mobilyada kullanılan açık renkler, mekanı her zaman daha geniş gösterir. Beyaz, küçük mekanlar için en uygun renk olarak bilinse de bej, şampanya köpüğü ya da pastel sarı da odanızın aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Mobilya seçerken, detaysız formlara öncelik vermelisiniz. Detaylı mobilyalar yer kaplayacağı gibi, gözü de oldukça fazla yorar. Kare ya da yuvarlak formlu sade sehpalar küçük oturma odanız için uygun mobilyalar arasındadır. Açık raf sisteminle de, odanızın her bölümünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açık raf sistemi televizyon ve kitaplar için en uygun sistemdir.

Odanız küçük olduğu için çok sayıda koltuk almayacaktır. Ekstra kullanımlar için orta büyüklükte puflar alabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda pufu sehpa altında saklayabilirsiniz. Böylece odanızda yer kaplamaz.

Küçük alanlarda da aksesuar kullanılır. Odanızı çok eşyaya boğmamak ve kalabalık bir görüntü oluşturmamak için sade aksesuarları tercih edebilirsiniz. Dikkat çekici bir abajur da odanız için hoş bir dekor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu