Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Banyonun ebatları kullanım alanı ve banyonun işlevselliği açısından önemlidir. Fakat ebatları ne olursa olsun banyoları kullanışlı hale getirmek mümkün.

Küçük de olsa banyonuzu birkaç basit yöntemle işlevsel bir mekan haline getirebilirsiniz. Yapacağınız doğru mobilya seçimleriyle banyonuzu çok amaçlı bir yer yapabilirsiniz.

Banyo mobilyası seçerken, keşkin köşelerden sakınmalısınız. Yuvarlatılmış köşeler hem dar bir alan içinde hareket esnekliği kazandırarak kazaları önler, hem de mekana yumuşak bir atmosfer verir.

Banyo havlularınızı kullanıma hazır olarak saklamak için yere ihtiyaç duyuyorsanız, lavabo altını değerlendiren banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz.

Sabahları güne hazırlanırken banyonuzu odanıza tercih ediyorsanız, lavabo üzerindeki aynanın önünde yer alacak olan cam bir raf, size parfüm, saç fırçası ve makyaj malzemeleriniz için elverişli bir alan sağlayabilir.

Banyonuz küçükse, dar eni olan duvarlardan birine yerleştireceğiniz raflı sistem, hem yatay çizgilerin mekanı olduğundan geniş algılanabilmesini sağlar hem de işlevsel kullanım alanını arttırır.

Banyodaki aydınlatmanın doğru konumlandırılması gerekir. Ayna aydınlatmaları, tavan ve nişlere yerleştireceğiniz birden fazla aydınlatma elemanı size hem yeterli ışığı verecektir, hem de ortamı daha geniş gösterecektir.

Dekorasyon fikirleri

  • Banyoda modern bir hava yaratmak için siyah, beyaz ve griyi bir arada kullanabilirsiniz.
  • Küvette fazla zaman geçirmeyi seviyorsanız, banyoda bir küvet tepsisi bulundurabilirsiniz.
  • Banyoda bulunan eski dolabı atmak yerine, boyayarak depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.
  • Banyodaki ‘‘ölü köşe’’ ölü köşeleri raf yaptırarak değerlendirebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak yerden tasarruf edebilir ve banyonuzu kullanışlı bir mekan haline getirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu