Küçük Ev Dekorasyonunda Piyano

Küçük bir eviniz varsa ve dekorasyonda piyano kullanmak istiyorsanız, salonunuz için uygun boyutlarda piyano ve uygun yerleşim planı belirlemeniz gerekir.

Küçük ev dekorasyonu için en önemli unsur çok işlevli eşya kullanımıdır. Sehpa işlevi görecek puflar, altında depolama bölmesi bulunan yataklar, sehpa niyetiyle kullanılacak sandıklar, açılıp kapanabilen masalar bu eşyaların başında gelmektedir.

Küçük evlerde işe yarayacak bir diğer çözüm yöntemi, hantal koltuklar yerine minderler kullanmaktır. Küçük bir koltuk tercih edip bunu minderlerle destekleyebilirsiniz. Koltuğunuzu da kolçaksız olanlardan seçmelisiniz.

Depolama ürünleriyle yerden tasarruf edebilirsiniz. Eşyalarınızı düzenli bir şekilde kutulayarak derli toplu halde tutabilir ve dağınıklığı da önleyebilirsiniz. Kutuların üzerine etiket yapıştırarak hangi eşyanın nerde durduğuna dair kendinize küçük ipuçları oluşturabilirsiniz.

Küçük illüzyonlarla odalarınız olduğundan daha büyük göstermeniz de mümkün. Şeffaf mobilyalar, boy aynaları ve boydan boya döşenen raflarla mekana ferahlık katabilirsiniz.

Oturma odasında sehpa, kanepe, televizyon ünitesi ve büfe gibi mobilyaların olması gerektiği gibi geleneksel düşüncelere yer vermeyin. Aksi takdirde küçük olan odayı daha da küçük hale getirebilirsiniz.

Dekorasyonda Piyano Kullanımı

Eğer piyano çalışıyorsa ve dekorasyonunuzda piyanoya yer vermek istiyorsanız, büyük bir eve sahip olmanız gerekmez. Uygun yerleşim planını belirleyerek dekorasyonunuzda piyanoya yer verebilirsiniz.

Küçük bir apartman dairesinde yaşıyor olsanız da evinizde piyano bulundurabilirsiniz. Kuyruklu piyano modelleri çok yer kapladıklarından, küçük evler için ideal değillerdir. Fakat küçük boyutlarda piyanolara dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

Salonunuz küçükse ve dekorasyonunuzda piyano kullanmak istiyorsanız, piyanonun salondaki en önemli parça olacağını hesaba katmalı ve yerleşimi buna göre planlamalısınız.

Salonunuzda bir duvarı piyanoya ayırmalısınız. Boş kalan duvarı da çerçevelerle değerlendirebilirsiniz. Piyanonun üst tarafını kitaplık olarak da kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu