Küçük Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfakta yeterli alanınız yoksa mutfak dekorasyonunda küçük mutfak dolabı modelleri kullanmalısınız.

Gövde ceviz ve kayın gibi masif malzemeden üretilebilirken, MDF ve sunta plakalarından da yapılabilir. Masif malzeme oldukça kaliteli ve uzun ömürlüdür, fakat bunun yanı sıra oldukça da maliyetli bir malzemedir.

Masif haricinde bir diğer kaliteli malzeme MDF’dir. MDF (Medium-Density-Fibreboard), odun liflerinin, sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcılar ile karıştırılıp preslenmesi sonucu elde edilir. MDF plakalarının üzerine melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale getiren dekor kağıdı ile kaplanır.

Sunta ise MDF ve masife göre daha basit bir malzemedir. Ekonomik açıdan daha uygun olması sebebiyle genellikle mutfak dolapları gövdesinde sunta ya da MDF tercih edilir. Dolaplarınızın suyla temasında özen gösterebilecekseniz bu iki malzemeden birini tercih edebilirsiniz. Fakat MDF, suntaya oranla suya daha dayanıklıdır. Sunta, darbelere karşı daha az dirençlidir. Mdf daha dayanıklıdır. Sunta daha hafif, MDF ise daha ağırdır. Sunta malzeme fiyat açısından daha ekonomiktir.

Mutfakta dolapların yanı sıra raylı sistemlere de yer verebilirsiniz. Dolapların raflarını ince tellerle çevrili olmasına özen gösterebilirsiniz. Tel raflı dolaplarda aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz.

Dolaplar için diğer bir seçenek de duvara monte edilen dolaplardır. Yerden yüksek yere monte ettireceğiniz dolaplar mutfakta çok yer kaplamayacağı gibi, sık kullanmadığınız eşyalarınız ve gereçleriniz içinde bir depo görevi üstlenecektir. Ayrıca dolap içlerine ekstra parçalar monte ederek, daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu