Küçük Oturma Odası Dekorasyon İpuçları

Küçük oturma odaları da doğru dekorasyon ipuçları ile olduğundan geniş gösterilebilir.

 Evinizdeki oturma odanız küçük ise, moralinizi bozmayın. Mevcut alanı olduğundan daha geniş gösteren basit uygulamalar, ışık oyunları ve doğru mobilya seçimleri ile oturma odanızı mümkün olan en güzel ve en geniş görünümüne kavuşturabilirsiniz.

 Açık renkler kullanın: Duvarlarda ve yerlerde açık renkler kullanın. Yumuşak tonlar ortamı genişletir ve aydınlatır.

Ayna asın: Odadaki pencerenin tam karşısına bir ayna asın. Böylece, ayna içeri gelen ışığı yansıtarak, odayı aydınlatır. Ayna ne kadar büyükse, o kadar iyi sonuç verir.

Metaller ekleyin: Parlak objeler de ayna ile benzer etki yaratır. Metalik, parlak objeler ışığı yansıtarak, odayı aydınlatır.

Gezici raflar tercih edin: Gezici duvar rafları, kitaplıklar gibi geniş yer kaplamadıkları için küçük alanlar için ideal depolama alternatifleri oluşturur.

Köşeleri kullanın: Küçük odalarda köşeleri kullanılır hale getirerek, odadaki alanı maksimize edebilirsiniz. Odadaki bir köşeyi yumuşak bir oturma köşesi yaratmak için kullanabilir, ya da köşelere gezici raflar monte ederek, ekstra depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Pencereleri büyük gösterin: Perde çubuklarını hemen pencere çerçevesinin üzerinden başlatmak yerine, tavandan biraz aşağıda tutarak, gözü yukarıya çekip, pencereleri olduklarından büyük gösterebilirsiniz. Aynı hile, pencereleri daha geniş göstermek için de kullanılabilir. Bunun için de perde çubuklarını pencerenin bittiği yeri geçerek, yana doğru uzatabilirsiniz. Böylece, pencereleriniz olduklarından geniş gözükür.

Perde renginizi duvarlarınıza uydurun: Duvar rengi ile aynı renkteki perdeler, devam eden bir göz çizgisi yarattıkları için odayı olduğundan daha büyük gösterir.

Zarif ve ince mobilyalar seçin: Mevcut alanı doldurup, ağırlaştıracak büyük mobilyalar yerine, ince hatları olan, zarif mobilyalar seçerek, odayı daraltmamış olursunuz.

Şeffaf parçalar kullanın: Odadaki eşyaların bazılarının akrilik ya da cam gibi şeffaf olması da odanın daralmasını önler. Küçük odalarda açık , şeffaf parçalar tercih ederek, mevcut alanı muhafaza etmiş olursunuz.

Küçük bir oturma odanız olsa bile, doğru dekorasyon ipuçları ve uygun eşya seçimi ile mevcut alanı olduğundan geniş gösterebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu