Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir yatak odasının dekorasyonu, yaratıcı tasarım ve depolama fikirleri ile göz alıcı hale getirilebilir.

 Küçük bir yatak odasını olduğundan geniş gösterecek tercihler ve doğru eşyalar ile dekorasyon fark yaratabilir. Özellikle de tavanı eğimli bir yatak odasında mevcut alanı maksimize etmek önem kazanır. Bazı ayrıntılara özen göstererek, küçük ve eğimli tavanı olan bir yatak odasını dahi olduğundan daha geniş gösterebilir, sevimli bir hale sokabilirsiniz.

Aydınlatın: Farklı renkler ile dekorasyonu tercih ediyorsanız bile, küçük bir yatak odası için mutlaka açık renkler; kremler ve pasteller tercih etmelisiniz. Açık renkler alanı geniş gösterir.

Bir duvarı öne çıkarın: Yatak odasında tek duvarı farklı bir renkte boya ya da desenli bir duvar kağıdı ile öne çıkararak, tüm odayı daha sıcak bir hale sokabilirsiniz. Yatak başucunun yaslı olduğu duvar, desenli bir duvar kağıdı için ideal bir seçim olabilir.

Mobilyalarda yaratıcılığınızı konuşturun: Küçük bir yatak odasında amaç mevcut alanı mümkün olduğunca efektif kullanmak olduğu için, mobilyalarınızı da standard kullanımlarının dışında değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Örneğin; yatağınızın ayak ucuna yerleştireceğiniz bir büyük boy eşya sandığına eşyalarınızı depolayabileceğiniz gibi, yaylı kapağına bir plazma ekran yerleştirerek, size doğru açılan sandık kapağını açtığınızda, yatağınızdan rahatlıkla televizyon izeleyebilirsiniz. Bunu bir marangoz ve elektrikçi yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Rafları özgürleştirin: Büyük bir kitaplıktansa, duvara monte edeceğiniz raflar ile mevcut alandan maksimum derecede faydalanabilirsiniz. Odadaki köşeleri ya da ölü bölgeleri demonte raflar ile değerlendirebilirsiniz.

Konforu yaygınlaştırın: Odanın her yerine konfor çağrıştıracak eşyalar ve aksesuarlar yerleştirin. Yatağınızın üzerine konforlu ve renkli yastıklar yerleştirebilir, baş ucunuza döşemeli bir yatak başlığı ekleyebilir, yere peluş bir halı serebilirsiniz. Böyle seçimlerle, yatak odanızı sıcaklık, konfor ve yumuşaklık hissi doldurur.

Küçük bir yatak odanız varsa, tavanı eğimli bile olsa, odadaki alanı genişletecek fikirler ve biraz yaratıcılıkla çok keyifli ve konforlu bir yatak odası dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu