Küçük Yemek Masası Dekorasyonu

Küçük yemek masası küçük alanlarda kullanılmak için en ideal seçenektir. Fakat göze hoş görünen bir dekorasyon nasıl yapılabilir?

Küçük evlerde yemek odası yoktur. Ancak, küçük evinizde özel bir yemek alanı bulunmasa ya da çok küçük bir alanı olsa bile, güzel ve işlevsel bir alan yaratabilirsiniz. Küçük bir alanda yaşamak zor olabilir, ancak mevcut alanınızı işlevsel hale getirmenin yolları vardır. Kullanışlı bir yemek alanı oluşturmak için bazı önerilerimiz var.

Küçük Yemek Masası Dekorasyonu Önerileri

Sahip Olduğunuz Alanı Kullanın

Evinizde yemek odası ya da alanı yoksa, başka bir odada yer açmak için yaratıcı olmanız gerekebilir. Bu oda sizin mutfağınız, oturma odanız ve hatta balkonunuz bile olabilir, ancak nerede olursanız olun, uygun olan herhangi bir alanı kullanmanız gerekir.

Duvara Yaslayın

Yemek masanızı çıkarmanız için yeterli yeriniz yoksa, doğrudan duvara veya bir pencere pervazına dayayabilirsiniz. Bazen belirli tasarım “kurallarını” çiğniyor olsa bile, mekanınız için doğru olan budur.

Köşeye Koyun

Odanın köşesine bir masa koymak, daha küçük yemek alanları için mükemmel bir seçenektir. Eşsiz bir yemek alanı oluşturmak için banket koltukları ekleyebilir veya altına oturacak sandalyeleri yerleştirebileceğiniz yuvarlak bir masa kullanabilirsiniz.

Mobilyanızla Seçiminde Yaratıcı Olun

Yemek alanında bir yemek masası kullanmak zorunda değilsiniz. Bir bistro masası, çalışma masası, bar masası ve hatta bir tezgah üstü kullanabilirsiniz. Bazen küçük bir evde veya dairede bir yemek alanına sığacak kadar yaratıcı olmalısınız ve bu, başlangıçta yemek masası olarak kullanılmak üzere tasarlanmamış olsa bile, alana uygun bir masa için alışveriş yapmak anlamına gelebilir.

Çok Amaçlı Mobilyalar Kullanın

Küçük bir yaşam alanındaki birçok mobilya, sehpa ya da ekstra koltuk olarak kullanılabilecek özellikte olmalıdır. Yemek alanınıza gelince, başka bir amaç için de kullanabileceğiniz bir masa eklemeyi deneyin.

Popüler bir seçenek, gerektiğinde masanızı bir yemek masasına çevirmek veya tam tersidir. Veya akşam yemeğinde misafirleriniz olduğunda yemek masasına çevrilebilen bir kanepe satın alabilirsiniz.

Katlanabilir Masalar Kullanın

Alanınız gerçekten çok küçükse, katlanabilir masa tercih etmelisiniz. Böylece hem bir masanız olur, hem de masa alanda yer kaplamaz. Duvara monte edilenlerden, katlanabilir kapaklı masalardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Bank Kullanın

Bir bank eklemek size yer kazandırır ve bir sandalyeden daha fazla oturma alanı sunar. Banklar, özellikle çocuklu evler için idealdir. Ayrıca banklar masa kullanımda değilken daha fazla yürüme alanı sağlayacak şekilde masanın altına kolaylıkla yerleştirilebilir.

Alana Entegre Edin

Küçük bir alanda yaşadığınızda, seçtiğiniz renkler ve şekiller, alanınızın ne kadar büyük görüneceği ve hissedileceği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Küçük ev veya dairenizin geri kalanıyla mobilya ve dekor tarzını harmanlarsanız, yemek alanınız daha büyük görünecek ve daha büyük bir his verecektir.

Bunu, meşe rengi ve bej renkli duvarları eşleştirmek gibi birbiriyle uyumlu ya da birbirine karışan mobilya ve duvar renkleri seçerek yapabilirsiniz. Mobilyalarınızı odadaki diğer renkler ile eşleştirerek, yemek alanınızda daha derli toplu bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Ayna Kullanın

Yemek alanında bir ayna olması alanın daha büyük hissetmesine yardımcı olabilir. Aydınlık ve ferah bir alan oluşturmak istiyorsanız aynalar harika bir seçenek olacaktır. Yemek alanınıza ayna yerleştirirken, yemek alanınızı daha büyük hissettirmek için bir pencerenin veya açık alanın karşısına koymaya çalışın.

Basit Tutun

Bir yemek alanını daha önce kalabalık olan bir odaya sıkıştırmaya çalışıyorsanız; mobilya, aksesuar ve dekoru en az sayıda ve basit tutmak en iyisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu