Kullandığınız malzemeler ile evinizi bakterilerden koruyun

Bakteriler özellikle mutfak, banyo ve salon gibi ortak kullanılan alanlarda daha çok ürüyor. Evinizi bakterilerden korumak için, hijyen kadar kullandığınız malzemelerde önem taşıyor.

Mutfağınızda çinko gözenekli doğal taşların aksine hijyen sağlayabilecek, kuvars içeren kompakt yapısı ve sıvı emmeyen tezgahlar kullanabilirsiniz. Bu tezgahların üzerinde içiniz rahat bir şekilde yiyecek hazırlayabilirsiniz.

Bakterilerin en çok görüldüğü yerlerden biri de halılardır. Halı alırken bakteri barındırmayan malzeme ile yapılan halıları tercih edin. Bunun yanı sıra, halınızı temizlerken anti – bakteriyel deterjanlar kullanmaya özen gösterin.

Bakteri oluşumunu önlemek için yatak seçimine de önem vermeniz gerekir. Yatak alırken, yatağın terlemeyi önleyen, nem tutmayan, dayanıklı, sağlıklı ve anti-bakteriyel özelliklerinin olmasına dikkat edin.

Bakterilerin gizlendiği diğer yerlerden biri de perdelerdir. Perde alırken, nano teknolojisi ile üretilen perdeleri tercih edin.

Bakterisiz bir ev için;

Ev tekstil ürünlerinden, yer döşemesine, mobilyadan, halıya kadar anti-bakteriyel özellikler ile üretilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra anti-bakteriyel deterjan ve çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

Nano teknolojisi: Perdelerin leke tutmama ve bakteri barındırmama özelliğine denir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu