Kullanışlı dolaplar için altın kurallar

Dolaplarınızda hayal ettiğiniz düzeni sağlamak için dikkat etmeniz gereken altın kurallar.

Dolaplarınızın düzenli olması için dikkat etmeniz gereken bazı altın kurallar var.

1. Dolaplarınızdaki çubukların sayısını arttırın. Belli aralıklarla birbirinin üzerine monte edilmiş iki hatta üç çubuk ile etek, gömlek, ve katlı pantolon gibi kısa giyecekleriniz için dolaplarınızın kapasitesini arttırabilirsiniz. Tek çubuklu uzun bir bölümü de elbise ve paltolarınız için ayırın.

2. Mümkünse, ayarlanabilir modüler raflar tercih edin. Bu sayede ihtiyaçlarınız değiştikçe, dolaplarınızda da ihtiyaç duyduğunuz uyarlamaları yapabilirsiniz.

3. Taban alanını değerlendirin. Dolaplarınızın altındaki taban alanını çekmeceler veya sepetler yerleştirerek, kullanılabilir duruma getirebilirsiniz.

4. Dolabınızdaki her santimetrekareyi kullanmaya çalışın. Dolabınızı potansiyel alanlar için gözden geçirin. Dolabınızın tavanı yüksekse,çubuğun üzerine çekmeceler yerleştirerek, sık kullanmadığınız eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Dolapların duvarları ve kapak içleri de genellikle kullanılmayan alanlardır. Bu alanları da kancalar ve aynalar ile işlevsel hale getirebilirsiniz.

5. Ufak parçaları sepet ve kutularda muhafaza edin. Birbirine benzeyen, ufak parçaları kutularda ve sepetlerde saklamak, dağınıklığı kontrol etmenizi sağlar.

6. Dolap kullanımınızda kendi kullanım kolaylığınızı göz önünde bulundurun. Ağır parçalar bel seviyesinden aşağıda, nadiren kullanılan parçalar ise yüksekte tutulabilir. Dolabınızda yüksek raflar varsa, dolabın yakınlarında bir basamak bulundurmanızda fayda vardır.

7. Dolaplarınızı aydınlatın. Bir elektrikçiden tüm dolaplarınızın içine ışık yerleştirmesini isteyebilirsiniz. Dolap kapağı açıldığında yanan ışıklar en ideal çözümdür.

8. Dolaplarınızın düzenini sürekli kılmak istiyorsanız, dolaplarınızı altı ayda bir elden geçirmeniz gerekir. Her altı ayda bir, dolaplarınızda gerekli değişiklikleri yapın, çubukların, rafların, kutu ve sepetlerin yerlerini ihtiyacınıza göre değiştirin.

Bu kurallara dikkat ederek, dolaplarınızın çok daha kullanışlı hale geldiğini göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu