Kutlamalarınız için servis önerileri

Doğum günü, nişan ya da özel gün davetleri, her zaman şık bir cafe ya da restoranda kutlanmayabilir.

Mezuniyet, doğum günü ve diğer kutlamalar evlerde de yapılabilir. Bunun için evlerdeki mevcut düzenin biraz değiştirilerek, eklemeler yapılması gerekir. Servis ve ikramlar için yeteri kadar büyük bir salon bulunmuyorsa, ayrı bir mekân düzenlenebilir. Pratik ve kullanışlı birkaç mobilya ile konuklar ağırlanabilir.

Kutlamalarda uzun ve geniş bir masanın hazırlanması en idealidir. Ayrıca, kullanılan masanın ölçülerinin de doğru hesaplanması gerekir. Masada, herkes için 60 santimetre bırakılması önerilir. Sandalyelerin yeterli sayıda olmaması durumunda, mutfak sandalyeleri ya da komşulardan emanet alınan sandalyeler günü kurtarabilir. Farklı tarzdaki sandalyeler, kumaş kılıflar ya da tüllerle süslenerek bütünlük oluşturulabilir.

İçki ve diğer ikramlar için, tekerlekli bir servis arabası, sunumda ekstra bir servis alanı oluşturur. Ayrıca yemek öncesi, salon girişine koyulan şık bir istasyon masa da, misafirler için hazırlanan aperatifler için uygun bir seçim olabilir.

Kutlama alanının ışıklı süsler, fenerler ya da mumlar ile süslenmesi, konuklar için farklı bir atmosfer oluşturabilir.

Siz de, bu bilgiler ile evinizde vereceğiniz davetlerde, aile ve dostlarınızla sımsıcak kutlamalar gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu