Kutular ve torbalar ile düzen sağlama önerileri

Ayakkabıların ve kıyafetlerin saklanması ve korunması için dolaplarda düzen oluşturulması önemlidir.

Dolap içinde terlik ve ince ayakkabılar bir arada saklanabilir. Ayrıca, mevsime göre de bölümleme yapılabilir. Mevsim dışı ve abiye ayakkabıların, rafın en üst bölümünde saklanması önerilir. Bunun için varsa ayakkabının kendi kutusunun, yoksa şeffaf depolama kutularının kullanılması tavsiye edilir. Şayet şeffaf kutu yok ise, ebatı uygun, normal bir kutu içerisinde saklanabilir. Ayrıca, ayakkabıların fotoğraflanması ve kutuya yapıştırılması kolay bulma açısından yararlı olacağından, tavsiye edilen bir uygulamadır.

Çekmeceler dolap içinde düzenli bir görüntü oluşturur. Ayrıca, katlanabilen giysiler için de son derece kullanışlıdırlar. Ancak, süveter ve çanta gibi büyük parçalar için açık raf sistemlerinin kullanılması önerilir.

Torba ve sepet kullanımı da, fonksiyonel depolama seçeneklerindendir. Torba ve sepetlerin, askılı bölümün alt kısımlarına ya da göz hizasındaki raflara yerleştirilmesi tavsiye edilir. Bu sayede, torba ve sepetlerin içleri daha rahat görülebilir. Bunlar, çorap ve taytlar için kullanılabilir.

Siz de, bu öneriler ile dolaplarınızda düzen oluşturabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu