Küvet ve Lavabo Temizliği İçin Ev Yapımı Tarif

Lavabo temizliği için ev yapımı tarif arıyorsanız sizin için bir önerimiz var. Küvet ve lavabo temizliğinde kimyasal ürünlerden kaçınmalısınız.

Tükenmekte olan doğal kaynaklar sebebiyle oluşan çevre bilinci dolayısıyla insanlar, temizlikte kimyasal maddelerden çok doğal çözümlere yönelmektedir.

Banyo evlerde en sık kirlenen yerlerdendir. Sürekli temizlemek gerekir. Fakat ne kadar temizlenirse temizlensin çok kısa sürede tekrar kirlenir. Küvette sürekli şampuan köpüğü, saç topakları oluşur. İyi bir temizlikle küvetinizde hijyen sağlayabilirsiniz.

Küvet ve lavabo nasıl temizlenir?

Küveti ve lavaboyu silmeye başlamadan önce ılık su ile iyice her yerini ıslatın. Ilık su küvet ve lavabo içindeki kirlerin kabarmasını sağlayacaktır. Böylece küveti ve lavaboyu temizlemek daha kolaylaşacaktır.

Islak küvete ve lavaboya evde yaptığınız deterjanı dökün. Daha sonra sünger yardımıyla deterjanı küvetin ve lavabonun içine yayın. Deterjanı yaydıktan sonra etkisini göstermesi için beş – altı dakika bekleyin.

Bekledikten sonra yumuşak bir süngerle küveti ve lavaboyu iyice ovun. Ovma işlemini tamamladıktan sonra, sıcak su ile küveti ve lavaboyu durulayın. Musluklarda leke oluşmasını önlemek için kuru bir bezle musluklarınızı kurulayabilirsiniz.

Küvetteki ve lavabodaki musluğu temizlemek için fırça kullanabilirsiniz. Ayrıca muslukları temizlerken süngerin ya da bezin üzerine sıkacağınız az miktardaki diş macunu musluklarınızın parlamasını sağlayacaktır.

Evinizde hazırlayabileceğiniz malzemelerle küvet ve lavabolarınızı doğal ve sağlıklı yöntemlerle temizleyebilirsiniz.

Lavabo Temizliği için Ev Yapımı Tarif

Malzemeler

  • 1 su bardağı kabartma tozu
  • ½ su bardağı arap sabunu
  • 3-4 damla çay ağacı veya nane yağı

Hazırlanışı

Kabartma tozunu koyduğunuz bir kaba boza kıvamına gelecek şekilde yavaşça sabun ekleyin. Karışımın üzerine çay ağacı ya da nane yağını birkaç damla ekleyin.

Hazırladığınız karışımı bir sünger veya nemli bir bez yardımıyla kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu