Laminat Parke Nasıl Silinir?

Laminat parke evlerde yer döşemelerinde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Laminat parkelerin tercih edilmesinin nedeni, laminat parke temizliği kolay kolay yapılabilir olmasıdır.

Pek çok renk ve modelde üretilen parkeler, bulundukları mekana şık ve güzel bir görünüm kazandırıyor ve laminat parkeler, diğer parke türlerine göre daha ekonomiktir.

Laminat parke aynı zamanda bulundukları alanda ses ve ısı yalıtımı oluşmasına da yardımcı olur. Ayı zamanda hızlı bir şekilde uygulanabilirler.

Bu kadar çok kolaylık imkanı sunan laminat parkeleri uzun süre kullanabilmek için temizliğine dikkat etmelisiniz.

Parkeyi silerken gerekli özeni göstermezseniz parkeler aşınır ve parkede kabarma ve şişmeler meydana gelir.

Klasik tarzdaki halı ve benzer ürünlerdeki tozlar hemen ortaya çıkmaz. Bu tozları temizlemek için etkili bir yöntem uygulamak gerekir.

Laminat parkelerde ise en ufak toz bile hemen görünür ve silinerek kolay bir şekilde temizlenebilir.

Laminat parkelerin silinmesinden sonra parlamaları için cilalama işlemi yapılır. Fakat bu cilalama işlemi parkenin aşınmasına sebep olabilir.

Parkeleri silerken kullanılan deterjan parkede iz kalmasına sebep olabilir. Deterjanın kullanılması gerektiği zamanlarda silme işleminin ardından kurulama yapılması gerekir.

Parkeleri silerken Arap sabunu ve sirke kullanabilirsiniz. Bir kovaya Arap sabunu ve bir miktar sirke koyun. İyice karıştırın ve parkeleri bu karışımla silin.

Parkeleri sildikten sonra muhakkak kurulamalısınız. Laminat parkelerin ıslak kalması, parkelerin kabarmasına sebep olur. Bunu önlemek için sildikte sonra laminat parkeleri kuru ve temiz bir bezle kurulamalısınız.

Bu şekilde laminat parkelerinizin hep ilk günkü gibi yeni görünmesini sağlayabilir ve parkelerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu