Led Lamba Nasıl Kullanılır?

2010 yılından itibaren iç mekan aydınlatmasında led lambalar yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Led lambalar, uygulandığı zeminin tümüne yayılma özelliğine sahip bir aydınlatma türüdür. Led lambalar uygulandıkları alanları ön plana çıkarır ve görsel açıdan estetik tasarımlar yapılmasına olanak sağlar.

Led lambalar pek çok alanda kullanılabilir. Dolaplarda da şık bir şekilde uygulanabilir. Dolap altlarında ya da üstlerinde, dolap yanlarında hatta dolap içlerinde kullanılabilir.  Hayal gücünüze göre çeşitlendirebilirsiniz.

Dolap içi kullanımda, eğer özellikle dolap içi aydınlatılması hedeflenmiyorsa, camlı dolapların tercih edilmesi önerilir. Aksi durumda ışık dışarıya yansımayacaktır.

Televizyon ünitelerindeki camlı dolaplarda led lambaların kullanımı fotoğraf çerçevelerinin, bibloların ve aksesuarların ön plana çıkmasına yardımcı olur. İsterseniz bu alanda kitapları da vurgulayabilirsiniz.

Görsel: Demografx.com
Görsel: Demografx.com

Uzun bir koridorunuz varsa, bu mekana hareket kazandırmak için led lambalardan faydalanabilirsiniz. Bu alandaki dolaplarda led lambalar kullanabileceğiniz gibi, koridor kenarlarından da faydalanabilirsiniz.

Led lambaları mutfak dolaplarınızın alt kısmında kullanabilirsiniz. Bunun öncesinde led lambaları yerleştireceğiniz alana taç koyabilirsiniz. Bu görsel açıdan daha iyi bir sonuç elde etmenize yardımcı olur.

Led lambalarının uygulanışı oldukça basittir. Lambayı yerleştirmek istediğiniz yüzeyin ölçüsünü alın. Ve uygun yapıştırıcı kullanın. Ardından led lambayı yüzeye yapıştırın.

Led lambaları uygulayacağınız alanın yakınında güç kaynağı olmalıdır. Led aydınlatma bu güç kaynağı sayesinde çalışacaktır. Mümkünse güç kaynağı görünmeyen bir yerde olmalıdır. Böylece kötü bir görünüm oluşmasını engellemiş olursunuz.

Led ışıklar çok çeşitli renklerde olduklarından birden çok seçenek imkanı sunmaktadırlar. Dekorasyonunuza göre dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu