LG “Curved 5K Ultra HD TV” yakında Türkiye’de

LG Electronics’in en son teknoloji televizyonları 5K çözünürlük ve 21:9 CinemeScope ekran oranı ile kullanıcılarına eşsiz bir izleme keyfi yaşatacak. 

Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) kullanıcılara tanıtılan 105 in Curved 5K Ultra HD TV’ler, bu hafta içinde Güney Kore’de ön siparişe açılacak.

LG 105UC9 TV, 11 milyonun üzerindeki piksel sayısı (5120 x 2160), 5120×2160 çözünürlük ve 21:9 CinemaScope ekran oranıyla keskin ve gerçekçi görüntülerin yanı sıra, nefes kesici surround ses sistemiyle TV deneyimini bir adım öteye taşıyacak.

Herhangi bir Full HD TV’den 5 kat daha fazla piksel sayısına sahip olan LG Curved 5K Ultra HD TV’nin bu özelliği ile birlikte, görüntünün berraklığı ve keskinliği, gerçekliğe çok daha yakın.

105UC9’un üretiminde kullanılan teknoloji ise, Tru-Ultra HD Engine Pro ve IPS Panel. Tru-Ultra HD Engine Pro görsel hataları düzelterek düşük çözünürlüklü içeriği Ultra HD kalitesine yükseltirken; IPS Panel ise, geniş görüş açısıyla gerçek hayattan renklerle birlikte tutarlı bir kontrast oranı sağlıyor.

Üstün ses kalitesi ile evler sinema salonuna dönüşüyor

LG Electronics’in yeni televizyonu, 7.2 kanallı dahili 150W ses sitemiyle yüksek bir ses kalitesine sahip. LG Electronics Ultra Surround konsepti dahilinde seçkin ses ürünleri üreticisi Harman Kardon ile gerçekleştirdiği ortaklıkla birlikte hoparlör dizilimi sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimi sağlıyor. 105UC9’un sahip olduğu çok kanallı sistemin üstün ses kalitesi 21:9 CinemaScope ekranını mükemmel şekilde tamamlayarak evleri, gerçek bir sinema salonuna çeviriyor.

105UC9, webOS işletim sistemi tabanlı LG Smart+TV olarak da çok kapsamlı bir tecrübe sunuyor. LG’nin webOS işletim sistemi her şeyi kolay ve hızlı bir hale getirerek içerikler arası geçiş, yeni ve heyecan verici TV programları keşfetmek, uygulamalar ve servislerin yanında depolama cihazlarındaki harici içerikleri görüntülemek de mümkün. İşletim sistemindeki kullanıcı dostu animasyon karakter BeanBird’ün de yardımıyla webOS televizyonunuzun kurulum ve ilk açılış aşamalarını oldukça kolay ve hızlı bir hale geliyor.

Film Patternetd Retarder(FPR) 3D teknolojisi ile yüksek resim çözünürlüğünü birleştiren LG Electronics’in 4K 3D+ özelliği izleyicinin dikkatini dağıtmayan bir 3D görüntü sunuyor. Ayrıca Resolution Upscaler özelliği sayesinde SD, HD ve Full HD içerikler oldukça net bir hale getirilerek Ultra HD çözünürlüğe getiriliyor.

LG 105UC9 105 inç 21:9 Curved 5K Ultra HD TV’nin Türkiye’de 2014’ün son çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu