LG Music Flow ile hep aynı kalitede müzik zevki

LG Electronics’in, birden çok odalı evler için tasarladığı kablosuz akıllı Hİ-Fİ ses sistemi çözümleriyle istediğiniz her yerde, istediğiniz  zaman yüksek kaliteli müzik dinleme keyfi yaşayın. 

LG Electronics, dünya çapında yaptığı duyuruyla tüm müzikseverler için yeni LG Music Flow ürününü duyurdu. LG Music Flow, Hoparlörler (H3, H5 ve H7 Model), Sound Bar (HS6 Model), Network Bridge (R1 Model) ve akıllı telefonlar için Music Flow Player uygulamasıyla birlikte ev ortamları için akıllı ve kullanımı rahat bir Hi-Fi ses ekosistemi yaratıyor.

Kullanıcılar Music Flow uygulaması ile farklı kaynaklarda depolanmış olsa bile dijital müzik kitaplıklarını ve evlerindeki bütün Music Flow cihazlarını tek bir noktadan düzenleyip yönetebiliyorlar. Uygulama internet radyolarına bağlanmayı oldukça kolay hale getirirken şarkı ve oynatma listesi önerilerinde bulunuyor. Aynı zamanda kullanıcı yoldayken akıllı telefonundaki bir müzik çalar olarak da kullanılabiliyor.

LG Music Flow, aynı zamanda insan ve makine iletişimini kişiselleştiren eşsiz bir hizmet olan LG HomeChat’i de içinde bulunduruyor. Kullanıcılar HomeChat ile popüler mesajlaşma uygulaması Line’ı da İngilizce olarak LG Music Flow’la birlikte kullanabilecekler. Bunlara ek olarak ev için Hi-Fi ses sistemlerinde ilk olan NFC işaretleme özelliği sayesinde kullanıcılar tek dokunuşla hızlı ve sade bir şekilde müzik keyfini yaşayacaklar.

LG-Music-Flow-2Auto Music Play özelliği ile müzik her yerde

 LG Music Flow’un en dikkat çekici özelliklerinden biri ise, Auto Music Play. Auto Music Play ile kullanıcılar dış mekânlarda akıllı telefonlarını kullanarak dinledikleri müziklerin evlerine girdiklerinde otomatik olarak LG Music Flow’dan çalmasını sağlayabiliyorlar. Aynı zamanda HomeChat entegrasyonu sayesinde kullanıcılar uzak bağlantıyla LG Music Flow’dan akşam eve gelecek misafirleri için müzik tavsiyesi alabiliyorlar.

LG Music Flow’un bir diğer etkileyici özelliği de, kullanıcıların dijital müzik koleksiyonları üzerinde tam bir kontrol sağlama imkânı vermesi. Oldukça rahat kullanılan arama fonksiyonu sayesinde müzikseverler internete bağlanabilen herhangi bir cihazdaki müzikleri evdeki kablosuz bağlantı sayesinde LG Music Flow üzerinden oynatabiliyorlar. Uygulamanın Mood Station özelliği ise kullanıcıların istedikleri her atmosfere uyum sağlayabilecek oynatma listeleri önerilerine ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcılar LG’nin bu sistemi sayesinde Spotify, Deezer, Napster ve TuneIn gibi internet radyolarına oldukça kolay bir şekilde bağlanabiliyorlar.

Kesintisiz ve hep aynı kalitede müzik zevki

LG Music Flow, diğer cihazların aksine örgüsel bir ağ bağlantısı sistemi ve çift band kablosuz bağlantı özelliğiyle kesintisiz ve oldukça berrak bir HD müzik dinleme deneyimi sağlıyor. LG Music Flow aynı zamanda ek hoparlörlerle müzik zevkini bir kat daha artırıyor. Çoklu oda modu sayesinde evinizde verdiğiniz bir parti sırasında aynı şarkıyı bağlantılı bütün hoparlörlerde ya da farklı şarkıları farklı odalardaki hoparlörlerde daha öne görülmemiş bir şekilde oynatabiliyor. L-R Stereo modu sayesinde ise çok daha kapsayıcı bir müzik dinleme deneyimi sağlamanın yanında Home Cinema modu sayesinde izlediğiniz filmlere ayrı bir lezzet katıyor.

En ideal ses performansını kesintisiz sağlayabilmek için LG, tescilli Automatic Loudness Compensation Algorithm özelliğini de LG Music Flow’la bütünleştiriyor. Bu gelişmiş yazılım sayesinde her frekansta sesin gücü ve berraklığı aynı seviyede sağlanabiliyor. Ek olarak her hoparlör gelişmiş nano-fiber köpük ve kâğıt hamurundan üretilen diyafram sayesinde ses kalitesini üst seviyelere taşıyor. HS6 Sound Bar’a özel LG Stereo Field Extension (SFX) Algoritması çok daha genişletilmiş ve keyifli bir surround ses efekti sağlıyor.

Kablosuz ses sistemlerinde daha önce görülmemiş gerçeklikte bir ses kalitesi

Yüksek kaliteli multi-medya içeriklerinin çoğalmasıyla birlikte kullanıcıların evlere özel ses sistemlerindeki üstün ses kalitesi ihtiyacı giderek artıyor. LG Music Flow ise kendi kategorisinde CD ve dijital MP3’lere oranla çok daha üstün kaliteli ses üretebilen çoklu bağlantılı cihazlar arasında 24 bit19/2kHz Hi-Fi olarak müzik çalabilen ilk cihaz. Artık LG Music Flow ile tüketiciler çoklu odalı ses sistemlerinde daha önce hiç duyulmamış gerçeklikteki sesleri duyma imkânına sahipler.

LG Music Flow modelleri H7 (700W), H5(40W) ve Network Bridge model R1, Eylül ayı başında Birleşik Krallık ve tüm Avrupa pazarlarında kullanıcılarla buluşacak. LG Music Flow’un H3 (30W) modeli ve Sound Bar HS6 (320W) modeli ise, çok yakın zamanda tüm dünyada piyasaya çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu