LG’den dünyanın ilk “4K Ultra HD OLED TV”si

LG Electronics, dünyanın ilk 4K ULTRA HD (3840 x 2160) çözünürlüklü OLED TV’sini piyasaya sunduğunu açıkladı.

LG’nin yeni televizyonu 77 ve 65 inçlik 2 farklı modelle (77EG9700 ve 65EC9700) ve ışık emici organik diyotlar içeren kavisli ekranıyla günümüzde var olan en iyi görüntü teknolojisini kullanıcıların beğenisine sunuyor. LG 4K OLED TV, LG Display tarafından geliştirilen paneliyle LG’nin tescilli Four-Colour Pixel WRGB teknolojisini içeriyor. 33 milyon sub-piksel ile renkleri ve sonsuz kontrast oranını yakalayan OLED TV, kullanıcılara en gerçekçi görüntüyü sunuyor. Daha zengin, daha parlak ve daha doğal tonlara sahip kendinden ışıklandırmalı pikseller aynı zamanda daha derin siyah renkler sağlıyor. Hızlı tepkime süresi sayesinde herhangi bir bulanıklık ya da titreme olmadan hareketleri kusursuz bir şekilde gösterebiliyor.

Yaprak şeklindeki ayağı ve ince, kavisli ekranıyla birlikte LG 4K OLED TV, sinema salonunu evlere getiriyor ve tasarımıyla da mekânlara renk katıyor. 65EC9700 ve 77EG9700 kurulum kolaylığını sağlamak için duvara da asılabiliyor.

Görüntüye eşlik eden en gerçekçi sesler 

LG’nin çoklu kanal Ultra Surround ses sistemi, ekranın sağladığı üstün kaliteli ve gerçekçi görüntülere yine en gerçekçi seslerle eşlik ediyor. Ses sistemleri üzerindeki uzmanlığıyla tanınan Harman Kardon’un ses teknolojisi ile zengin ve detaylı bir atmosfer yaratıyor.

En İyi İnovasyon Ödülü

Bu yıl gerçekleşen Tüketici Electroniği Fuarı’nda (CES) En İyi İnovasyon Ödülü’nü alan LG 4K OLED TV, kolay bağlantı, kolay geçiş ve kolay keşif konseptleri ışığında birçok gelişmiş ve rahatlık sağlayan özelliğe sahip webOS platformunu da beraberinde sunuyor. webOS çok yakın bir zaman önce Avrupa Görüntü ve Ses Birliği (EISA) ödüllerinde de eşsiz sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde ödüle layık görüldü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu