Şık ve Kullanışlı Masa Çeşitleri

Masa çeşitleri dekoratif birer eşya olmalarının yanı sıra işlevsel olmaları sebebiyle de dekorasyonda tercih edilirler.

Ev ve ofislerde masa tercih edilirken kullanım amacı ve tasarımı dikkate alınır. Özellikle mutfak ya da salonda kullanım amacıyla alınan masalar yemek masası, günün kalan saatlerinde yetişmeyen işleri tamamlamak için kullanılan modeller de çalışma masası olacak şekilde seçilir. Bu nedenle ürün seçiminde ilk planda ne ürünün ne amaçla kullanıldığı öne çıkar. Bunun dışında elbette güzel bir tasarım ürünü olması, kaliteli olması ve yüksek bir fonksiyonellik sağlaması ürün seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardır. Peki ya başka, nelere dikkat etmeli, seçim yaparken neleri gözden kaçırmamalıyız?

Dekorasyonda masa çeşitleri
Dekorasyonda masa çeşitleri

Masa Çeşitleri ile Evinizde Kaliteli ve Şık Bir Tasarım Yakalayın

Evlerde kullanılan her mobilya aynı zamanda bir dekorasyon ürünüdür. Ortamın atmosferine uymayan parçalara yer verilmesi tüm havayı bozar. Bu durum masa seçiminde de geçerlidir. Özellikle evin farklı zevklere göre tasarlanmış farklı odalarında kullanılan masaların renk ve doku uyumu sağlaması gerekir. Özellikle duvarlar ve mobilyalarda hakim olan koyu ya da açık tonları devam ettirecek şekilde uyumlu renkler yakalanması oldukça önemlidir. Bu noktada açık ve koyu renk tonlarına sahip ahşap masa çeşitleri tercih edilebilir. Bu şekilde çok sayıdaki ton ile ortamdaki renk uyumu yakalanmış olur.

Kaliteli ve Fonksiyonel Bir Masa Nasıl Seçilir?

Yükseklik

Yükseklik olarak ürünün kullanılan sandalye ile uyumlu olması gerekir. Bu noktada tüm ürün çeşitlerinde sandalyenin boyu ile uyum yakalanırsa yapılan günlük işler daha konforlu şekilde gerçekleştirilebilir.

Şekil

Ürünün kullanışlı olması açısından şekli oldukça önemli. Kalabalık gruplara yeterli olması açısından geniş ve yuvarlak masalar tercih edilebildiği gibi dikdörtgen şeklinde ürünler de mevcuttur.

Ayak Yapısı

Masa ayaklarının kaliteli ve kullanıma uygun olması pek çok kullanıcı için önem arz eder. Bu durum ayakların yeteri kadar sıkı olmaması durumunda masanın sürekli olarak sallanmasından kaynaklanır. Özellikle metal ya da plastikten üretilen ve kesit alanı ince olan ayaklar yemek yerken, çalışırken ya da gün için pek çok farklı işi gerçekleştirirken yüksek oranda sallanarak konforu düşürebilir. Bu nedenle sert ve sıkı bir ayak yapısı önemli bir kriter olarak değerlendirilir.

Kullanılan malzeme

Masa tasarımında metal ve ahşap malzemeler kullanılabilir. Her iki malzeme de kullanıcıya farklı avantajlar sağlar. Tasarım noktasında kullanıcıların zevklerine farklı şekillerde hitap eden bu malzemelerden ahşap daha ağır olmasıyla bilinir. Güzel bir tasarım sağlayan ahşap malzemelere ek olarak metal malzemeler de daha hafif olmasıyla dikkat çeker. Kullanıcıların zevklerine göre seçecekleri bu farklı malzemelerin sağladığı avantajlar göz önüne alınmalıdır.

İşlevsel masa modelleri
İşlevsel masa modelleri

Yüksek Fonksiyonellik Sağlayan Masalar ile Pratik Kullanım Avantajı

Bir ürünün kaliteli ve şık olduğu kadar kullanışlı olması da gerekir. Özellikle gün içindeki işleri hızlandırmak ve daha pratik hale getirmek için kullanışlı bir ortam yaratmak gerekir. Bu duruma en iyi örneklerden biri yer sıkıntısı yaşanan küçük evler ve benzer mekânlar olarak gösterilebilir. Yetersiz alan sebebiyle masa kullanımı kısıtlı olan bu mekânlarda katlanır masa seçenekleri ise hayat kurtarıcı nitelikte olabilir. Kullanım gerektiren durumlarda açılarak geniş bir yüzey alanına sahip olan bu modeller odadaki alanın farklı amaçlarla kullanılacağı durumlarda katlanır ve kaldırılır. Bu şekilde hem alan verimli kullanılır hem de masa gerektiren işler aksaklık yaşamadan, pratik ve ekonomik bir şekilde çözülmüş olur.

Birbirinden kaliteli ve fonksiyonel masa çeşitlerini görüntülemek ve uygun fiyata satın almak için Koçtaş web sitesine uğrayabilirsiniz. Şık görünümü ile dikkatleri üzerine çeken ve ortam tasarımına uyan modelleri Koçtaş güvencesi ile sağlıklı, kaliteli ve uzun ömür güvencesiyle satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu