Masa Kartı Ne Zaman Kullanılır?

Her ev daveti formal bir oturma planlaması gerektirmeyebilir. Büyük bir misafir grubunun oturarak yemek yemesi söz konusu ise, masa kartları hazırlamak davetin akışını düzene sokar.

 Masa kartları birbirini tanımayan misafrilerin bulunduğu bir yemek davetinde, herkesin birbirini tanımasını sağlar. Masa kartları sayesinde, misafirlerin birbirleri ile iletişim kurması kolaylaşır. Çoğu kişi tanıştırma faslının masa kartları ile bile olsa yapılmış olmasından dolayı mutluluk duyar. Misafirlerin oturduktan sonra masa kartlarını çevirmeyi unutabileceğini göz önünde bulundurarak, çadır şeklinde masa kartları hazırlayabilirsiniz. Böylece isimler hem oturacak kişi tarafından, hem de diğerleri tarafından kolaylıkla görülebilir.

Yemek masasındaki oturma planlamasını yaparken, sohbetin nasıl ilerleyeceğini düşünün. Kalabalık bir misafir grubu ağırlıyorsanız, birbirini tanıyan kişileri ayırmak ve aralara tanımadıkları kişileri oturtmak fayda sağlar. İnsanlar genellikle tanıdıkları insanlarla zaman geçirmeyi tercih eder. Haliyle, siz oturma planlamasında özellikle bir çaba harcamadığınız takdirde, insanlar birbirleri ile kaynaşmayacaktır.

Yemek masasındaki sohbeti canlı tutmak için konuşkan misafirlerinizi yemek masasının kenarlarında değil, ortasında oturtun. Çekingen olduğunu bildiğiniz bir misafirinizi, girişken ve sosyal birinin yanına oturtarak, kabuğundan çıkarılacağına emin olabilirsiniz. Masa kartı kullanmanın esas amacı, herkesi doğru şekilde oturtarak, en iyi şekilde zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Kalabalık misafir gruplarını ağırladığınız ev ve bahçe davetlerinizde, masa kartları kullanarak, sohbetin canlı kalmasını sağlayabilir, misafirlerinizin birbirlerini tanımasına ön ayak olmuş olursunuz. Masa kartları, davet sahibinin misafirlerine özen gösterdiğinin de bir göstergesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu