Masa ve sandalye alışverişi

Değiştireceğiniz masa – sandalyeleri uzun süre kullanmak ve kolay temizlemek için iyi seçim yapmalısınız. Alacağınız mobilyaların bakımı ve dayanıklılığı kadar görüntüsü de önemlidir.

Eğer masanıza sık sık bakım uygulamıyorsanız, tercihinizi poliüretan yüzeyli masalardan yana kullanabilirsiniz. Poliüretan kaplamalı masalar bakım gerektirmez. Seçtiğiniz masayla doğal bir görüntü yaratmak istiyorsanız, vernikli yüzeylere sahip masaları seçebilirsiniz.

Mobilya seçerken, ilk dikkat etmeniz gereken şey sağlamlığıdır. Sandalye alırken, sandalye tablasının, bacaklarının ve bağlantı yerlerinin sağlamlığına dikkat edin. Sandalyenin üzerine oturarak test edebilirsiniz. Ayrıca sandalyeyi sağa, sola çekerek de bağlantı yerlerini kontrol edebilirsiniz.

Masanın etrafına alacağınız sandalye adetine karar vermeden önce, sandalyeler arasında en az 60 cm olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca seçtiğiniz sandalye kollu ise, sandalye kolunun masaya temas etmemesine özen gösterin.

Sandalyenin genişliği kadar yüksekliği de önemli bir detaydır. Masaya oturduğunuzda masa ile bacağınız arasında 18 – 20 cm kadar mesafe olmalıdır.

Poliüretan: Yoğunluğu çok düşük cam, vernik, kauçuk veya köpük görünüşündeki lastiğe benzeyen maddeye denir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu