Masalar, Sehpalar ve Tabureler

Masa, sehpa ve tabureler ev mobilyaları arasında en basit olanlardır; aslında ayaklı yüzeyler de denilebilir.

 Ev dekorasyonu masa, sehpa ve taburlersiz düşünülemez. Masalar bir odadaki aktiviteleri organize etmeye yarar. Bir kahve masası sandalyelerin yerleşimine anlam katar. Masasız sandalyeler amaçsız mobilyalara dönüşür. Sehpalar lambalar ve çay bardakları için vazgeçilmezdir. Yatak başı sehpası, başucunuzda gece lambanızı, kitaplarınızı ve su sürahiniz ile bardağınızı tutabilmenizi mümkün kılar. Tabureler ise çok yönlüdür. Dolgulu bir tabure, üzerine yerleştirilen bir tepsi sayesinde bir masa görevi görebilir. İki uzun tabure bir yatağı korur ya da yanyana gelerek, ikili bir kahve sehpası yerine geçebilir. Bir tabure, oturmak için, ayak uzatmak için veya kaide olarak kullanılabilir.

Masaların yerleşimi genellikle ihtiyaca göre belirlenir: insanların oturacağı ya da yatacağı yerlerin yanında mutlaka bir masa bulunması gerekir. Taburelerin yerleşimi ise çok daha özgür olabilir. Tabureler evin her köşesinde kendilerine yer bulabilir; bir koltuğun arkasında ya da bir masanın altında.

Masa üstleri genellikle dirsek ya da ayak yaslamak için kullanılsa da, asıl amaçları bir şeyleri üzerlerine koymaktır. Çok fazla eşya her yüzeyi boğabilir. Birkaç özenle seçilmiş parça masa üzerinde en büyük etkiyi yaratır ve masanın görevini layığıyla yerine getirmesine izin verir.

Çok çeşitli masa, sehpa ve tabureleri antikacılarda bulabilmek mümkün. Bu parçaların çoğu epey eski gibi görünse de, basit mobilyalar oldukları için kolaylıkla hayata döndürülebilir. Bir masa, sehpa ya da tabureyi yenilemeden önce, ne amaçla kullanacağınızı belirleyin. Sert bir mutfak taburesi, bir yastık eki ile konforlu bir mobilyaya dönüşebilir.

Ev dekorasyonundaki en basit mobilyalar olan masa, sehpa ve tabureleri farklı bir şekilde görerek, evdeki yerleşimlerini ve mevcut kullanımlarını yeniden gözden geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu