Mavi Ev Dekorasyonu

Mavi ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? Dekorasyonunuzda mavinin huzur verici etkisinden faydalanabilirsiniz.

Dekorasyonunuzda mavi renge yer verecekseniz yardımcı öğe olarak hasır halılara, keten koltuklara ve büyük ama sade lambalara da yer açın.

Mavi Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mavi Oturma Odası

Odanızın duvar rengi seçiminde, koyu renkten uzak durun. Ferah bir görüntü oluşturması amacıyla açık maviyi tercih edebilirsiniz. Duvarınızı kağıtla kaplamayı düşünüyorsanız, düz renkler yerine mavinin harmanlandığı desenli kağıtlarda seçenekler arasında yer alıyor. Koltuk seçiminde açık renkleri kullanabilirsiniz. Beyaz ya da krem renkli keten koltuklar odanızı sporlaştıracaktır. Yerlere gelince, parke ile kapladığınız yerlerin üzerine küçük sisal halılar atabilirsiniz. Aydınlatma olarak, koltukların yanına konumlandırabileceğiniz abajurlar odanız için en uygun olanıdır.

Mavi Yatak Odası

Yatak odasında genç ve zarif bir hava yaratabilirsiniz. Yatak odanızda cesur çizgiler kullanarak değişik bir ortam yaratabilirsiniz. Bu odada duvar döşemesi için kağıdı tercih edebilirsiniz. Duvarda mavi ve beyazı bir arada kullanabilirsiniz. Yatak odasında eşyadan çok aksesuarlarda mavi renge ağırlık verebilirsiniz. Yatak ucuna koyacağınız mavi küçük sedirleri dekorun yanı sıra işlevsel bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Yatak başı seçiminde baskılı kumaşlarla kaplı yatak başlarını düşünebilirsiniz.

Odanızı dekore etmeye ilk duvarlardan başlayabilirsiniz. Duvar renginiz için çivit mavi ve beyazı seçebilirsiniz. Mavi özellikle çivit mavi kullanıldığı ortama huzur veren bir renktir. Bir duvarınızı mavi, bir duvarınızı beyaza boyayarak odanıza hareket kazandırabilirsiniz. Duvarınızda iki renk kullanarak odanıza tek rengin hakim olmasını önleyerek, odanızda oluşacak boğucu bir havaya engel olmuş olursunuz.

Mavi Banyo

Banyo dekorunda da gösterişten uzak durmalısınız. Yerleri mermer fayansla kaplayabilirsiniz.

Mavi Duvarlar

Duvarlarınızı koyu maviye boyayacaksanız, açık renk eşya kullanmaya özen gösterin. Duvarınıza biraz hareketlilik kazandırmak istiyorsanız, mor bunun için uygun bir renk. Mor duvar kağıtları kullanarak duvarlarınıza hareket kazandırabilirsiniz.

Mavi duvarınıza beyaz deri eşya çok yakışacaktır. Odanızda aksesuar seçerken mavi altın varaklı objeler ve koyu mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Mekana hoş bir görünüm kazandıracaklardır. Eğer odanızı maviye boyayacaksanız daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Aksi durumda duvarda hareler belirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu