Mayo ve Bikini Nasıl Yıkanır?

Yaz mevsiminin klasiği mayo ve bikinilerin kumaşları suya karşı dayanıklıdır, vücuda yapışmaz ve çabuk kururlar. Mayo ve bikini nasıl yıkanır?

Tuzlu ya da klorlu suya karşı dayanıklı olan bikini ve mayoların temizliği önemlidir. Bunun için bikini ve mayoların yıkama, kurutma ve saklama koşullarına dikkat etmek gerekir.

Mayo ve Bikini Yıkama

Bikini kumaşları çabuk kurur ve leke tutmaz. Leke tutmamaları sebebiyle de sürekli yıkanmalarına gerek yoktur. Bu sebeple özellikle çamaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmez.

Çamaşır makinesinde düşük ısı ve hassas program seçseniz de çamaşır makineleri zamanla bikini kumaşına zarar verir.

Bikiniler için en ideal yıkama koşulu elde ve soğuk suyla yıkamaktır. Bikininizi mümkünse giydikten hemen sonra bekletmeden yıkamalısınız. Bekleyince tuzlu ya da klorlu su bikinide leke oluşturabilir. Bikininizi kullandıktan hemen sonra elde ve soğuk suyla yıkayın.

Bikiniyi yıkarken deterjan kullanılması önerilmez. Bikini sadece tuz ve klordan arındırılmak için yıkandığı için de deterjan gerekemez. Eğer içinize sinmiyorsa bir miktar sabun kullanabilirsiniz.

Bikiniyi yıkarken çitileme yapmamalısınız. Bu, bikininin deforme olmasına sebep olabilir. Bikiniy suya basmanız yeterli olacaktır.

Yıkadıktan sonra bikiniyi soğuk su ile durulayın. Bikiniyi soğuk suya bastırın ve çıkarın. Duruladıktan sonra bikiniyiz sıkmayın. Suyun kendi kendine süzülmesini bekleyin.

Bikiniyi güneşte kurutmaktan kaçınmalısınız. Mandalla asmak yerine, bir yüzeye yayın ve gölge bir yer tercih edin.

Birden fazla bikini kullanarak bikinilerinizin yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Birini kurumak için bıraktığınızda diğerini giyebilirsiniz.

Bikinilerinizi kullanmadığınız zamanlarda delikli bir poşette ya da bez torbalarda saklayın. Bu şekilde uzun süre lastiklerinin bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu