Meyve ile Rengarenk Çiçek Düzenleme Fikirleri

Evinizde ve bahçenizde masalarınızı farklı çiçek ve meyve kombinasyonları ile renklendirebilirsiniz.

 Evinizde çiçek düzenlemesi yaparken, meyve de kullanın. Meyveleri çiçeklerle kombine ederek, çok yaratıcı aranjmanlar elde edebilir, evinizin taptaze bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz.

 Ananastan vazo

Yazın bahçede verilen bir davette, bir ananasın içini çıkarttıktan sonra, dikey şekilde vazo olarak kullanabilir, içini rengarenk yaz çiçekleri ile doldurabilirsiniz.

Taze çilek ve güller

Vintage bir vazoda güller ve taze çilekleri bir araya getirerek, enfes güzellikte bir aranjman yaratabilirsiniz.

Sonbaharda yapraklar ve elmalar

Sonbaharda renk renk yaprak tonlarını elmalar ile birlikte kullanarak, göz dolduran bir orta düzenlemesi tasarlayabilirsiniz.

Ortada limon dilimi

Limonları dilimleyerek ortancalarla oluşturduğunuz bembeyaz bir aranjmanı farklılaştırabilirsiniz. Bir vazoya beyaz ortancaları yerleştirin. Kestiğiniz limonları kesik tarafları gözükecek şekilde aralara yerleştirin. Tazelik fışkıran bir düzenleme yaratmş olursunuz.

Karpuzdan vazo

Yatay pozisyondayken tepesinde bir daire açarak, içini aldığınız bir karpuzu çiçeklerle doldurarak, yazlık bir aranjman elde edebilirsiniz. Karpuzla bütünlük sağlamak için çiçeklerin arasında yeşil yapraklar da kullanmayı ihmal etmeyin.

Misket limonu ile dekor

Yatağınızın başucunda taptaze bir buket ile güne başlamak ve günü bitirmek için düz bir bardağın içini misket limonunun incecik dilimleri ile kaplayın. Kır çiçekleri kullanarak, dışarıdan bakıldığında ağız sulandıran ve güne taptaze başlamanızı sağlayan harika bir çiçek düzenlemesi yapabilirsiniz.

Rustik kase

Kırsalı anımsatan rustik bir kase yaratabilmek için antika görünümlü bakır ya da çinko bir kaseyi su ile doldurun. İçine sapsız ay çiçekleri ile elmalar ve birkaç tane de yüzen mum bırakın. Her baktığınızda sizi kırlara götürecek bir düzenleme elde edeceksiniz.

Bu fikirlerden yola çıkarak, yepyeni kombinasyonlar da deneyebilirsiniz. Çiçekler ve meyveler birlikte çok yakışır. Evinize tazelik, estetik ve renk katan meyveli çiçek düzenlemeleri için siz de yaratıcılığınızı serbest bırakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu