Meyve Sineklerinden Nasıl Kurtulunur?

Meyve sinekleri mutfağınıza dadandıysa, sürekli çoğalmaya başlar. Bu nedenle, en kısa zamanda meyve sineklerini tamamen temizlemeniz gerekir.

 Meyve sineklerinden kurtulmak için birkaç farklı yöntem deneyebilirsiniz. Meyve sinekleri yaşamak için nemli ve mayalanan organik maddeye ihtiyaç duyar.

Meyve sineklerinden en iyi korunma yöntemi; tıkanmış boruları açmak ve yiyecekleri bozulmadan tüketmektir. Bozulan hiçbir meyve ya da yiyeceği açıkta bırakmamak gerekir.

Meyve sineklerinden kurtulmak için yöntemler:

Meyve sineklerini bir kavanoza hapsedin: Ağzı açık bir kavanoza taze bir meyve veya birkaç damla bira koyun. Kavanozun üzerine, ucunu kestiğiniz bir kahve filtresini yerleştirin. Meyve sinekleri bu düzeneğin içine girip, orada hapis kalacaktır.

Bir başka yöntem olarak ise; bir kaseyi elma şırası sirkesi ile biraz doldurup, üzerini plastik amabalaj ile kapatın. Daha sonra plastik amabalajın üzerinde bir iğne yardımı ile birkaç delik açın. Meyve sinekleri deliklerden içeri girip, çıkamayacakları için içeride hapsolacaktır.

Çoğu şefin tercih ettiği bir yöntem ise; bir kasenin içinde birkaç filiz fesleğen tutmaktır. Mutfakta sürekli olarak saksı fesleğen bulundurmak da meyve sineklerini dışarıda tutar.

Mutfaktaki meyve sineklerinden tamamen kurtulmak için bu yöntemlerden birini deneyerek, kesin sonuç alabilirsiniz. Sonrası için de açıkta yiyecek bırakmamaya özen göstermeniz gerekir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Benim arka bahçe de inçirim var meyveler den dolayi surekli sinek var evin içinde.Ne yapıcami şaşırdım.Bana yardım edin lutfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu