Meyve ve sebze servisinde zaman kazandıran öneriler

Meyve ve sebze servislerinizde, aşağıdaki önerileri uygulayarak zamandan kazanın.

• Domatesler, içindeki sulu ve tohumlu kısımlarıyla, acılı-acısız koyu kıvamlı salata soslarına lezzet katarlar. Sos hazırlarken ve yemeklerinizde, sadece domates suyunu kullanmanız gereken durumlarda, top şeklindeki dondurma kaşıklarıyla, sulu ve tohumlu kısmını çıkartın. Bıçak yerine kullanacağınız bu kaşık, kullanımı daha kolay olmakla beraber, sizi kesik ve sıyrıklardan da koruyacaktır. 

• Meyve salataları hazırlarken, kullanacağınız kivileri düzgün bir şekilde kesebilmek için, uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntem var. Kivinin baş kısımlarını kesin. Bir servis kaşığını, kabuğu ve iç kısmı arasına yerleştirin. Kaşığı döndürerek, kabuğun soyulmasını sağlayın. 

• Meyve servis ederken, az zaman harcayarak estetik görünümlü bir tabak yaratmak istiyorsanız, bir yumurta dilimleyicisi kullanabilirsiniz. Böylece, muz , çilek, kivi, elma gibi meyvelerinizi, bir el darbesi yardımıyla dilimleyebilirsiniz. Meyve dilimlerinizi, waffle, pancake, yulaflı kahvaltı gevreklerinizde de kullanabilirsiniz. 

• Meyveler, sağlıksız atıştırmalık yiyeceklere karşı hep kaybederler. Fakat aileniz için, meyvelerinizi yemeye hazır bir şekilde göz önünde saklarsanız, sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını da karşılamış olursunuz. Çok renkli bir meyve salatası hazırlamak için, mevsimin getirdiği farklı meyveleri kullanın. Yumurta dilimleyicisi ile, bir çırpıda meyveleri dilimleyin. Dilimlediğiniz meyveleri, tek servislik küçük ve şeffaf saklama kaplarına ayrıştırın. Dolabın en görünür yerine koyacağınız bu renkli mevsim salatasının, sağlıksız yiyeceklere karşı daha fazla şansı olacaktır. 
Meyve ve sebze servislerinizde, bu önerileri kullanarak zaman kazanın. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu