Mikrofiber Bezler Nasıl Yıkanmalı?

Özellikle hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılıp hayatımızı kolaylaştıran mikrofiber bez sayesinde kimyasalların temizlikte kullanımı azalmış oldu.

Özel bir teknoloji kullanılarak üretilen ve sadece suyla temizlik imkanı sunan bu bezler, temizlikte bir mucize niteliğindedir. Fakat onlar da zamanla kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyarlar.

Mikrofiber Bez Elde Nasıl Yıkanır?

Elde yıkamak en doğru seçenektir. Soğuk suyla deterjan kullanmadan yıkayın ve asarak kurutun. Tozlardan arınması için çitilemeniz yeterli olur.

Eğer elinizde yıkayacaksanız, önce yine üstündeki tortuları temizleyin. Ardından yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bir kabın içinde yıkamak yerine akan su altında yıkamalısınız. Bunun için el sabunu kullanabilirsiniz. Yumuşak hareketler kullanın.

Beyaz sirke mikrofiber bezin temizliğinde de hayat kurtarıyor. Bir kabın içine sirke ve su koyun. Mikrofiber bezi bu suyun içinde yavaşça çitileyerek temizleyin.

Mikrofiber bezlerin temizliğinde ağır kimyasallar ve ağartıcılar kullanmamalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da, eğer çok kirlenmişse temizlikten önce bir süre sabunlu suda bekletmek olmalıdır.

Mikrofiber Temizlik Bezi Çamaşır Makinasında Nasıl Yıkanır?

Mikrofiber bez, başka çamaşırlarla birlikte yıkanmamalıdır.  Fakat yine de makinede yıkamak istiyorsanız pamuklu çamaşırlarla birlikte yıkayabilirsiniz.

Çamaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmese de makinede yıkayanlar vardır. Aslında bozulup bozulmayacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Eğer çamaşır makinesinde yıkayacaksanız, şu yolu takip etmeniz gerekir: Öncelikle bezin üstünde tüy, saç, tortu ve tozları elinizle temizleyin.

Deterjan kullanılmadan, ılık ya da soğuk yıkama ayarında yıkanabilirler. Yıkadıktan sonra asılarak kurutulmalıdır. Kurutma makinesinde kurutmayın.

Bezi makineye çamaşırlarınızla birlikte atmamaya özen gösterin, beraberinde yıkandığı çamaşırları kirletebilir. Yıkama sırasında yumuşatıcı kullanmayın. Orta sıcaklıkta suda yıkayabilirsiniz. Kurutmayı da ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu