Mini mekânlarınız için tavsiyeler

Küçük mekânların daha geniş görünmesi bazı dekorasyon uygulamalarının hayata geçirilmesi ile mümkündür.

Küçük mekânları daha ferah göstermek için, mobilya seçimi ve yerleştirmesinde simetriye önem verilmesi tavsiye edilir. Mobilyaların kombinlenmesinde, belli bir uyumu yakalamak gerekir. Odada orantı elde etmek için, benzer ölçülü ürünler tercih edilebilir. Bu sayede, simetrik bir denge ile görsel bir bütünlük kazanılır. Mekânda küçük desenler kullanılabilir. Burada benzer tonların kullanılması ile göze kalabalık oluşturmayan bir görünüm elde edilebilir.

Odada dengenin sağlanması adına, büyük bir kanepe yerine, küçük ebatlı bir modelin satın alınması önerilir. Kanepe, birkaç puf ile tamamlanarak oturma alanı kazanılabilir. Depolama üniteli puflar ve sehpalı kanepe gibi, işlevsel ürünler, küçük mekânlar için ideal seçimler olacağından tavsiye edilir.

Çizgili zemin kaplama ya da duvar kâğıdı kullanmak mekânı, yatayda geniş, dikeyde uzun gösterir. Duvarlardan birini farklı bir renge boyamak ise, odaya derinlik katar. Odada büyük çerçeve kullanımı da, genişlik algısı yaratacağından tavsiye edilir.
Siz de, bu bilgiler ışığında minik mekânlarınızı doğru dekore edebilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu