Minimalist Salon Dekorasyonu

Sakin mekanlar arıyor, evinizde sakin ve rahatlatıcı bir salon dekorasyonu istiyorsanız minimalist salon dekorasyonu sizin için çok uygundur.

Bu tarzda, sadece renkler değil, karmaşa ve fazlalıklardan uzak durmak da önemlidir. Birkaç ipucu: 

İlk bakışta, minimalist dekorasyon, çok ayrıntısı olan bir tarz gibi görünmeyebilir. Ancak, biraz daha yakından bakınca, ayrıntıları görebileceksiniz. Birkaç doğal renk, kaliteli mobilya ve aksesuarların dışında, minimalist tarzın temelinde, temiz ve düzenli görünüm yatar. 

Minimalist tarzda, mobilyaların büyüklüğü ve sayısından çok, kalitesi önem taşır. Tasarım mobilya alma imkanınız varsa, minimalist tarzınız kuvvetlenecektir. 

Az bütçeyle de, minimalist mobilyalar almak mümkündür. Döşemesi düzgün ve temiz, desenleri abartılı olmayan mobilyalara yönelin. 

Renk seçimlerinde, baskın olmayan nötr ve monokromatik renkleri tercih edin. Minimalist tarzın karakteristik rengi, beyazdır. 

Minimalist bir salon dizayn ederken, kaliteli ve az aksesuar seçin. Birbirlerinden mümkün olduğunca uzak yerleştirmeye çalışın. 

En önemli nokta, odanın derli toplu olması ve karışık görünmemesidir. Bunun için, dergilik veya raf gibi düzenleyiciler işinize yarayabilir. Bu unsurları da, küçük ve kaliteli olanlardan seçin. 

Aydınlatma için, sade ama tasarımsal modellere yönelin. Cam ve seramik malzemelerden yapılan modeller uygun olacaktır. 

Minimalist ruhu evinizde hissetmek için bu noktalara dikkat edin. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu