Misafir hazırlıkları

Evinize gelecek misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz.

Ev misafirlerini ağırlarken dikkat edeceğiniz birkaç detay ile misafirlerinizin çok memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uygun Alışveriş: Misafiriniz gelmeden fırsatınız olursa, hoşlandığı yiyecek ve içecekleri öğrenin ve buna uygun alışveriş yapın.

Doğru Odayı Seçin: Misafirlerinizi ağırlayacağınız odayı doğru seçin.  Mümkünse banyoya yakın ve evin kalabalığından uzak bir oda olmalı ki misafirleriniz ihtiyaç duyduklarında dinlenebilsinler.

Dekorasyonda Aşırıya Kaçmayın: Misafir odanız olabildiğince basit ve sade olmalı. Misafir yatağınızın başucuna bir vazoda taze çiçekler, bir çalar saat ve birkaç farklı çeşit ve konuda kitap bırakarak, rahat etmelerini sağlayabilirsiniz.

Yatağı Önemseyin: Yatak mümkün olduğunca büyük olmalı. İki yumuşak, iki sert olmak üzere dört farklı yastık kullanabilirsiniz. Yatağın çarşaflarının pamuklu veya keten olmasına özen gösterin. Yatağın üzerine mutlaka ince ve kalın battaniyeler bırakın; geceleri ısı değişebilir ve misafiriniz kitap okurken ihtiyaç duyabilir.

Dolap ve Çekmeceler: Misafirinizin kıyafetleri için dolapta yeteri kadar yer olduğundan emin olun. Dolapta bolca boş askı olmalı. Mümkünse odaya bir boy aynası koyun. 

Banyo İhtiyaçları: Banyo ortak kullanım ise, mutlaka misafirinizin banyo malzemeleri için yer açın. Yeni bir diş macunu ve diş fırçası ve bir takım havlu (ideal olarak iki büyük banyo havlusu, iki el havlusu ve iki yüz havlusu) hazırlayın. Birkaç özel parça ile misafirinize jest yapabilirsiniz: özel kokulu veya el yapımı bir sabun, özel bir şampuan, hoş bir nemlendirici krem ve bir şişe parfüm.

Ayrılırken Jest Yapın: Misafiriniz evinizden ayrılmadan önce onun için özel olarak hazırladığınız bir minik ev hediyesi ya da birlikte çektiğiniz fotoğrafların bir kopyasını hediye ederek, onu mutlu edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu