Misafir odası düzenleme ipuçları

Evinize sık sık yatılı misafir geliyorsa, onlara özel bir misafir odası düzenlemeniz gerekebilir. Birkaç ipucu işinize yarayabilir:

• En rahat misafir odaları, parlak ve açık renkli olanlardır. Misafirliğe gelen kişiler, temizlik hissi veren açık renklerle kendilerini daha rahat hissederler. Siz koyu renklerden hoşlansanız da, misafir odasını mümkün olduğunca açık renklerle dekore edin. 

• Misafir odası dekorasyonunda, dönemsel değişiklikler de yapabilirsiniz. Örneğin, yılbaşına özel bir dekorasyon, yeni yıl tatilinde evinize gelecek misafirler için, özel bir sürpriz olacaktır. 

• Mümkünse, misafir odasının banyosu da olmalıdır. Ancak bu mümkün değilse bile, misafir odası seçerken, banyo ve tuvalete en yakın oda tercih edilmelidir. Misafirleriniz evin yabancısı oldukları için, banyoya giderken çekinebilirler. Odalarına yakın bir banyo, onları daha rahat hissettirir. 

• Misafir odasında, kıyafet dolabı, ayna, televizyon gibi şahsi kullanım için gerekli eşyalar bulundurmanız gerekir. Misafirleriniz evinizde kalırken yabancılık çekmemelidir. 

Bu noktalara dikkat ederek, tatilde evinize gelen misafirleriniz için, rahat ve güzel bir oda düzenleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu